Odgovor UKC-a Tuzla o provođenju konkursne procedure
RTV Slon je Službi za komunikacije UKC-a Tuzla u srijedu uputila zahtjev sa upitom za davanje informacija o imenima 20 medicinskih sestara-tehničara, koji su u Univerzitetski klinički centar Tuzla, prema raspisanom konkursu, primljeni u radni odnos na određeno vrijeme. Tim povodom, stigao nam je odgovor iz ove ustanove, koji prenosimo u cjelosti.
''Obavještavamo vas da je UKC Tuzla raspisao javni oglas za prijem zaposlenika u radni odnos na određeno vrijeme, do godinu dana, radi zamjene zaposlenika koji se nalaze na dužem bolovanju. Oglasom su, u skladu sa Pravilnikom o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta i Pravilnikom o radu, definisani opšti i posebni uslovi koje kandidati treba da ispunjavaju. Postupak izbora kandidata proveden je prema propisanim i u oglasu navedenim uslovima.
Imena kandidata neće biti javno objavljivana, niti Vam imamo pravo ista objavljivati prije provođenja zakonom propisanog postupka.
Podsjećamo vas da podaci koje tražite spadaju u kategoriju ličnih podataka. Zakon o zaštiti ličnih podataka („Službeni glasnik BiH“ broj 49/06, 76/11) u članu 17. utvrdio da je kontrolor podataka ovlašten da da lične podatke trećoj strani nakon što o tome obavijesti nosioca podataka.
Ukoliko nosilac podataka ne odobri davanje podataka, podaci se ne mogu otkriti trećoj strani, osim ako to nije u javnom interesu. Prije nego što bi se proveo ovaj postupak, treća strana je dužana da uputi pisani zahtjev koji sadrži svrhu i pravnu osnovu za korištenje ličnih podataka. Postupanje suprotno navedenom predstavlja prekršaj za koji UKC Tuzla može biti kažnjena novčanom kaznom od 10.000,00 do 100.000,00 KM.
Dakle, ukoliko i dalje tražite dostavu navedenih ličnih podataka, potrebno je da uputite pismeni zahtjev, koji će sadržavati svrhu i pravni osnov korištenja ličnih podataka, da bi se od kandidata koji su izabrani zatražilo odobrenje za dostavu njihovih ličnih podataka.''
Služba za komunikacije
Sektor za informacione tehnologije
JZU UKC Tuzla
Vijest možete komentarisati na našoj Facebook stranici RTV Slon - Tuzla




Komentari
Dinko, kad bi nas se gore okupilo barem 50, od 250 koji su konkurisali, mislim da bi morali dati odgovor , ja sam za
a gore, je manje ( 10 000 ) jer si lomis kicmu svaki dan
a, svejedno da imam para ko sto nemam, nikada ne bih radila, niti bi bila u bih, vec bih krastarila svijetom
http://www.malioglasi.bih5.net/konkursi/Pregled.aspx?SFile=5799
Tako da je moj prijedlog prvo u ponedjeljak posjetiti MUP i vidjeti kako to ide
Lijep vikend i pozdrav ,vrijednoj ekipi RTV Slon
jer tek njihova imena moraju kriti, samo pratite
nas je sve po zakonu
znači, mora se znati koje osobe rade u javnim organima i ustanovama, a klinički nema veze sa životom i zakonom.
Obratite se AGENCIJI ZA ZAŠTITU LIČNIH PODATAKA U BIH, ovo je u njihovoj nadležnosti, znam iz ličnog iskustva, meni su pomogli.