13.9 C
16.04.2024.

AK ‘Sloboda Tehnograd’ ekipni prvak i BiH u kategoriji dječaka za 2021.

Atletski klub Sloboda Tehnograd u kategoriji dječaka i AK “Sarajevo” u kategoriji djevojčica osvojili su titule prvaka Bosne i Hercegovine za 2021. godinu na Ekipnom prvenstvu BiH za dječake i djevojčice održanom na stadionu Tušanj u Tuzli.

Dječaci AK “Sloboda Tehnograd osvojili su 1. mjesto, AK “Sarajevo” 2. mjesto, a AK “Cross” 3. mjesto. Djevojčice AK “Sarajevo” osvojile su  1. mjesto, AK “Banja Luka” 2. mjesto, AK “Novi Grad” 3., a AK “Sloboda Tehnograd” 4. mjesto.

Po disciplinama, u kategoriji dječaci, pobjednik je Rijad Muratović AK SLT (100 m pr), Ishak Kurić AK SA (100 m),  Bakir Musić AK SLT (300 m),  Nikola Pavljašević AK SLT (800 m), 3000 m – Šarić Adem AK “SLT, 4×100 – AK SA, vis – Bakir Musić AK SLT, dalj –  Omar Dupovac – AK Sa, kugla – Đorđe Simikić – AK Cross, koplje – Đorđe Simikić – AK Cross.

U kategoriji djevojčice 100 m pr Ema Islamović – AK NG, 100 m Sara Muzaferija AK SA, 300 m Una Ban AK SA, 600 m Ena Bećirović AK SLT, 1500 m Elma Hasanbašić AK SLT – 4×100 m – AK SA, Vis – Samra Kožljak – AK SA, dalj Emina Omanović – AK SA, kugla –  Halima Mehić – AK NG, Lamija Slatina – AK NG.

– Već narednog vikenda naše takmičare/ke očekuje nastup na “Ekipnom prvenstvu BiH u višeboju” u Sarajevu – navodi se u saopćenju za javnost  Atletskog kluba Sloboda Tehnograd.