23.9 C
29.03.2024.

Bajević testirao nove igrače, Poljska zasluženo slavila u Zenici

Reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je u Zenici u susretu drugog kola grupe 1 UEFA A Lige Nacija izgubila od Poljske rezultatom 1:2.

Selektor Dušan Bajević je protiv Poljske dao priliku novim igračima, a naša selekcija je dobro ušla u susret i povela u 24. minuti.

Haris Hajradinović je u 24. minuti dao gol iz penala i doveo Zmajeve u vodstvo.

Ipak, Poljska je preko Glika u 45. minuti stigla do izjednačenja.

Gosti su u nastavku bili mnogo opasniji i zasluženo stigli do prednosti u 67. minuti golom Grosickog.

Do kraja susreta promjene rezultata nije bilo, pa su Poljaci osvojili tri boda na stadionu Bilino Polje.

Za BiH su igrali Begović, Kvržić, Bičakčić, Saničanin, Ćivić, Bešić, Hadžiahmetović, Hajradinović, Hodžić, Koljić i Gojak. Priliku u nastavku su dobili Višća, Džeko i Milošević.

Zmajevi narednu utakmicu igraju 8. oktobra u Zenici, a protivnik će u polufinalu baraža za EURO biti Sjeverna Irska.