Bh. juniori neuspješni protiv Engleske

TV SLON UZIVO RADI OSLON UZIVO

”U-19” reprezentativci Bosne i Hercegovine poraženi su u Skoplju od Engleske sa 1:4 u susretu trećeg kola grupe 11 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Jedini pogodak za bh. tim postigao je Andrej Đokanović u 48′, dok su za Englesku pogađali Faustino Anjorin u 24′, Ethan Laird u 38′, Taylor Harwood-Bellis u 69′ i Anthony Gordon u 70′.

BiH je susret završila sa 10 igrača jer je Elvir Muminović u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena dobio drugi žuti karton.

U drugom susretu grupe Sjeverna Makedonija je sa 3:0 pobijedila Luksemburg.

Engleska je turnir završila na prvom mjestu sa maksimalnih 9 bodova ispred Sjeverne Makedonije i BiH koje su osvojile po 4 boda. Posljednji Luksemburg je bez bodova.

Plasman u elitni krug kvalifikacija ostvarili su Engleska i Sjeverna Makedonija.