Brojne medalje za karatiste iz TK na Federalnom prvenstvu za djecu

TV SLON UZIVO RADI OSLON UZIVO

Tokom vikenda u Sarajevu je održano 14. Federalno prvenstvo za djecu na kojem je učešće uzelo više od 870 takmičara iz 80 karate klubova sa područja Federacije BiH.

Karate klub ”WINNER” Tuzla u ukupnom plasmanu na pomenutom prvenstvu zauzeo je treće mjesto, osvojivši 16 medalja od kojih tri zlatne, četiri srebrene i devet bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su:

Sara Dragičević  kate djevojčice 9 godina

Elmedin Mehanović   borbe dječaci 13 godina – 50 kg

KATE EKIPNO DJEČACI 8/9 godina (Sami Kusturica, Adi Iković, Jusuf Mešković)

Srebrene medalje osvojili su:

Elmedin Mehanović   kate dječaci 13 godina

Emina Hurić  borbe djevojčice 14 godina – 49 kg

Dinka Softić   borbe djevojčice 14 godina – 54 kg

KATE EKIPNO DJEČACI 12/13 GODINA ( Arslan Dizdarević, Elmedina Mehanović, Amar Salkanović)

Ema Jahić   borbe djevojčice  10 godina  – 40 kg

KATE EKIPNO DJEVOJČICE 10/11 godina (Ema Jahić, Merima Brković, Nela Halilović)

Ovo je ujedno bila i provjera forme takmičara za predstojeće Državno prvenstvo koje će se održati u aprilu, navodi se u saopćenju Karate kluba ”WINNER” Tuzla.

Medalje za takmičare KK ”Sensei”

Na ovom izuzetno jakom takmičenju nastupili su i takmičari KK “Sensei” koji su osvojili tri medalje, dvije srebrene i jednu bronzanu.

Nejra Softić, borbe 13 godina, do 44kg, i

Medina Baraković, borbe 13 godina, preko 54kg.

Bronzanu medalju osvojio je Amar Hodžić u borbama, 13.godina, preko 55kg.

Osim Nejre, Medine i Amara, na federalnom prvenstvu nastupali su još Merima Mehmedović, Amina Huskić i Elena Ninković, čijim nastupom također možemo biti zadovoljni iako ostaje žal i za boljim rezultatom, obzirom da su Merima i Amina poražene u repesažu za 3 mjesto, dok je Elena zuzela plasman od petog do osmog mjesta.

Ovim nastupom i ostvarenim plasmanom takmičari KK “Sensei” izborili su nastup na državnom prvenstvu koje će se početkom aprila održati u Banja Luci, stoji u saopćenju KK ”Sensei”.