2.8 C
Tuzla
18.04.2024.

Crveno-crne djevojke se iz Širokog Brijega vratile neporažene

U 6. kolu Prve ženske lige FBiH, fudbalerke Slobode remizirale su sa Širokim Brijegom 1:1.

Ženska selekcija FK Sloboda, prije svog meča u Širokom Brijegu, bodrila je izabranike Adnana Jahića na utakmici protiv Zrinjskog.

Nakon tri vezane pobjede u prvenstvu uz gol razliku 20:0, našim djevojkama, uslijedila je najteža provjera do sada. Utakmica sa Širokim Brijegom bila je derbi dvije ekipe koje su glavni favoriti za ulazak u najveći rang bh. fudbala, a ujedno i derbi ovog kola.

Naše djevojke su tokom većeg dijela susreta gubile 1:0, međutim u posljednjim minutama utakmice Merima Aljić postiže pogodak za 1:1, čime je osigurala bod svojoj ekipi. Crveno-crne su tako ostale u samom vrhu tabele.

Prvoplasirana ekipa na tabeli je Inter Posušje koja ima dvije utakmice više od našeg tima. Ukoliko igračice koje sa klupe predvodi Armin Mujezinović pobjede svoja dva zaostala meča, zauzet će prvo mjesto na tabeli. U narednom kolu na pomoćnom terenu stadiona Tušanj dočekuju Respekt.

Od prve minute na utakmici nastupile su Djedović, Hasanović, Selimović, Petrović, Milkunić, Mujezinović, Bilalić, Zolotić, Aljić, Topalović, Kasumović. Priliku za igru još su dobile Delić, Tutnjić i Mikić.