11.7 C
25.04.2024.

Crveno – crni odigrali test meč u Šapcu: Minimalan poraz od Mačve

Fudbaleri Slobode danas su u Šapcu odigrali prvi test meč na pripremama za proljetnu premijerligašku sezonu.

Protivnik je bio srpski superligaš Mačva, a utakmica je okončana pobjedom domaćina 1:0 (0:0).

Gradimir Crnogorac je meč započeo u sastavu: Golubović, A. Beganović, Kapetanović, Jusić, Avdić, Kurtalić, Predragović, Resić, Osmić, Dž. Beganović i Alić.

Nakon što je prvih 45 minuta okončano bez golova, u nastavku susreta šef struke Crveno – crnih dao je priliku za igru i ostalim prvotimcima. S obzirom da je ovo bio prvi pripremni meč, očekivano je bilo da fudbaler „teških nogu“ istrče na šabački plastični teren.

Ipak, protiv Mačve koja već sljedeće sedmice nastavlja svoj šampionat, Crveno – crni su pružili dobru partiju i kreirali nekoliko sjajnih prilika za postizanje gola. Domaćin je jedini pogodak, ispostavilo se odlučujući, postigao u drugom poluvremenu.

Naš tim se odmah poslije susreta vraća kući, a naredna provjera je 28. januara na pomoćnom stadionu u Gradačcu protiv Zvijezde, navode iz Slobode.