15.5 C
29.03.2024.

Drugi poraz u Mejdanu, Čelik bolji u crveno-crnom derbiju

Utakmicu na mali broj poena uz ne baš sjajnu košarkašku predstavu s obje strane mogli smo vidjeti u Mejdanu. Gosti su nešto lošije ušli u susret s puno izgubljenih lopti što su domaći iskoristili za prednost od 17:11. Već u drugoj četvrtini Čelik je istopio vodstvo pa se na poluvrijeme otišlo na prilično nesvakidašnji način za košarkaški svijet – uz remi i rezultat od svega 29:29.

Gosti iz Zenice odlučnije su ušli u nastavak pa su tako u trećem dijelu igre prvi put podigli prednost na dvocifrenu razliku. Sloboda je uspjela spustiti svoj zaostatak za rezultat 43:48 na kraju ove dionice. Domaći su u posljednjoj četvrtini upotpunosti stigli rezultat, ali je Čelik nastavio svoju igru s početka drugog poluvremena i sigurno priveo utakmicu kraju u svoju korist za konačan rezultat 61:67 i petu pobjedu.

Najbolji strijelci u redovima gostiju bili su Haris Delalić koji je zabio 21 poen dok je bivši igrač Slobode Milivoje Božović dodao 20 poena. Najkorisniji igrači u redovima domaćih bili su Jakov Mustapić s 18 poena te Ibrahim Durmo koji je zabilježio double-double učinak s 14 poena i 10 skokova.

Sloboda ovim porazom nakon osam odigranih susreta ima polovičan učinak s omjerom od četiri pobjede i isto toliko poraza, a u sljedećem kolu gostuju kod ekipe Mladosti u Mrkonjić Gradu.