8.9 C
19.04.2024.

FK Sloboda poražena na Pecari

Utakmica između Fudbalskog kluba „Sloboda” i Nogometnog kluba „Široki Brijeg” završena je rezultatom 2-0 u korist ekipe Širokog Brijega.

FK Sloboda je u okviru drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine gostovao na Pecari, gdje je poražen od domaćina rezultatom 2-0. Široki Brijeg se od početka nametnuo kao dominantniji protivnik te odmah u prvom poluvremenu osigurao vodstvo golovima Vinka Rozića u 21. i Bože Vukoje u 45. minutu igre.

Trener Crveno-crnih, Adnan Jahić, na startu drugog poluvremena pravi izmjenu i u igru ulazi Muharem Ćivić umjesto Haruna Hadžibeganovića. Sloboda je najbolju priliku na utakmici imala u 63. minutu, kada je Kenan Delić šutirao na gol, međutim njegov pokušaj brani golman Tomić.

Priliku za igru dobili su još i Kemal Mujarić, Kenin Devedžić i Irman Sejmenović.

Žuti kartoni: Emir Jusić, Jasmin Osmić

Sastav FK Sloboda: Erić, Jusić, Osmić, Osmanković, Hadžibeganović, Kurtalić, Maksimović, Kapetanović, Mehmedović, Delić, Jarović

Sastav NK Široki Brijeg: Tomić, Valinčić, Šuto, Mašić, Barišić, Vukoja, Medić, Ćavar, Pejić, Lukić, Rozić