8.9 C
24.04.2024.

FK Tuzla City sa 4:0 poražen u Trebinju

Leotar je “pregazio” Tuzla City na stadionu Police u Trebinju, u susretu 17. kola m:tel Premijer lige BiH i slavio sa visokih 4:0, što je drugi poraz City-a ove sezone ovako visokim rezultatom.

Trebinjci su na svom stadionu Police poveli već u drugoj minuti, strijelac je bio Dejan Uzelac.

Nakon toga domaći su u razmaku od tri minute postigli još dva gola, poentirao je Karić u 26. minuti, a zatim i Georgiev u 29. S rezultatom 3:0 ekipe su otišle na odmor.

Već početkom drugog poluvremena lopta se ponovo zakoprcala u mreži gostiju, strijelac je bio Čavić na asistenciju Karića. Upravo je Karić nešto kasnije mogao dodatno povećati prednost svog tima, ali zamalo je bio neprecizan.

Leotar je zatim prepustio inicijativu protivničkom timu, ali indisponirani sastav Tuzla Cityja nije mogao uraditi ništa osim da upiše na vlastiti konto četvrtu utakmicu zaredom bez pobjede. Trebinjci su, pak, ovim trijumfom izašli iz zone ispadanja.

U slijedećem kolu Tuzla City očekuje još jedan težak susret, kada u Srebreniku dočekuju Zrinjski.

Leotar – Tuzla City 4:0 (Uzelac 2’, Karić 26’ Georgiev 29’, Lavić 48’)

Stadion Police u Trebinju. Glavni sudija: Mateo Musa (Čapljina).

LEOTAR: Puletić, Milović, Uzelac, Đuderija, Čubrilo, Đajić, Cmiljanović, Čavić, Karić, Georgiev, Handžić.,

TUZLA CITY: Barcola, Šukilović, Hrkać, Čeliković, Karjašević, Gavrić, Karić, Kuzmanović, Eleouet, Mišić, Mešinović.