20 C
Tuzla
29.03.2024.

Fudbaleri BiH remizirali protiv Crne Gore

Reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je sinoć u Podgorici protiv Crne Gore rezultatom 1:1 (0:0) u okviru 3. kola UEFA Lige nacija i sa osvojenim bodom se izdvojila na prvom mjestu grupe B3.

U prvom poluvremenu obje reprezentacije su imale nekoliko dobrih šansi za postizanje gola. Prvu priliku na utakmici imala je Crna Gora u 3. minutu, kada je udarac Vladimira Jovovića sa 20-ak metara Ibrahim Šehić krajnjim naporom uspio da odbrani. U 6. minutu Miralem Pjanić je izveo korner sa desne strane, a udarac glavom Dennisa Hažikadunića Milan Mijatović vrhovima prsti prebacuje preko prečke. U 19. minutu udarac iz daljine je oprobao i Dino Hotić, ali je golman Crnogoraca bio dobro postavljen. U 35. minutu Crna Gora je izvela brz kontranapad preko Stefana Mugoše po desnoj strani, ali njegov udarac sa ivice šesnaesterca odlazi pored desne stative. Najbliže postizanju gola u prvom poluvremenu bio je reprezentativac Crne Gore Vladimir Jovović, koji je u 41. minutu na lijevoj strani prošao između Matea Sušića i Dina Hotića, nakon čega njegov udarac zaustavlja prečka.

U 52. minutu nakon jednog kornera Amir Hadžahmetović je „uhvatio volej“ sa 16 metara, ali je golman domaće ekipe još jednom bio dobro postavljen. U 58. minutu nakon kornera sa desne strane Luka Menalo, koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena, uhvatio je loptu iz prve, ali Mijatović još jednom dobro interveniše i spašava svoju mrežu. U 62. minutu BiH je povela. Jednu dubinsku loptu iz odbrane Smail Prevljak je uspio da sprovede do Luke Menala koji pronalazi put do mreže za veliko slavlje Zmajeva. Sedam minuta kasnije ponovo je Smail Prevljak bio u prilici, ali je njegov udarac izblokirao Žarko Tomašević. U 77. minutu Crna Gora je izvela kontranapad, Adam Marušić je šutirao sa 16 metara, lopta je od Anela Ahmedhodžića promijenila smjer i završila u mreži. U 84. minutu BiH je imala mnogo sreće, kada udarac Marušića iskosa sa lijeve strane odlazi samo par centimetara pored lijeve stative.

U drugoj utakmici u grupi 3 Lige UEFA Lige nacija koja je igrana u Bukureštu Rumunija je golom Nicusora Bancua u 30. minutu savladala Finsku sa 1:0.

Nakon tri odigrana kola na tabeli vodi Bosna i Hercegovina sa 5 bodova. Finska i Crna Gora imaju po 4, a Rumunija 3 boda.

Sljedeću utakmicu naša reprezentacija igra u utorak 14. juna (20:45 sati) u Zenici protiv Finske.