10.5 C
18.04.2024.

Fudbaleri Tuzla Cityja nadigrali Široki Brijeg

Fudbaleri Tuzla Cityja u 8. kolu Premijer lige BiH na Gradskom stadionu u Srebreniku nadigrali su Široki Brijeg rezultatom 4:1 (3:1).

Tim Dragana Jovića od prvih trenutaka je silovito krenuo ka golu gostiju. Takva igra i pristup vrlo brzo su polučili rezultate, pa su fudbaleri Tuzla Cityja preko Čelikovića u 22. munuti stigli do prednosti.

Minimalno vodstvo nije zadovoljilo tuzlanski tim. Nastavili su atakovati ka golu Širokog Brijega i u 28. minutu preko Karjaševića, koji je postigao eurogol, stigli do 2:0.

Furiozno prvo poluvrijeme Tuzla City je zaključio pogodkom Coulibalyja u 38. minuti utakmice. Kada se čekao odlazak na odmor gosti su preko Lukića u 45. minuti ublažili rezultat smanjivši na 3:1.

Drugi dio nije bio ni izbliza kao prvi. Prvu priliku je imao Široko Brijeg, a iz slobodnog udarca je pokušao Vukoja. Potom se ušlo u mirniji period igre sve do 81. minute kada je na 4:1 povisio svojim drugim golom Čeliković.

Tuzla City je potom utakmicu rutinski priveo kraju i zasluženo stigao do nove pobjede. Tuzla City ima 13 bodova, odnosno bod zaostatka za prvoplasiranim Sarajevom, dok je Široki Brijeg ostao na 12 osvojenih bodova.