15.5 C
29.03.2024.

Futsaleri BiH poraženi i na gostovanju kod Češke

Futsal selekcija Bosne i Hercegovine sinoć je u Brnu, u okviru 2. kola Grupe 3 glavne kvalifikacione runde za Svjetsko prvenstvo 2024. godine, poražena je od selekcije Češke Republike rezultatom 4:2 (1:1).

Domaćini su prvi došli u vodstvo, golom Davida Černya iz 9. minute, a na 1:1 poravnao je u 16. minuti Samir Gosto. S tim se rezultatom otišlo i na odmor. U nastavku su domaćini ponovo poveli, a strijelac za 2:1 bio je Michal Seidler u 25. minuti. Na isteku 26. minute Česi su preko Davida Drozda povisili na 3:1.

Na početku 34. minute Marijo Aladžić smanjio je na 3:2 te vratio nadu da bh. tim može izbjeći poraz, ali je u posljednjoj sekundi 34. minute Radim Zaruba povisio na 4:2, što je bio i konačan rezultat ovog meča.

Igrači bh. selektora Ive Kreze u subotu su, u 1. kolu ovih kvalifikacija, poraženi i u Gradskoj areni “Husejin Smajlović” u Zenici od selekcije Armeniju rezultatom 3:4 (2:1) te su jedini tim u svojoj grupi bez bodova. Češka i Armenija odigrale su po jednu utakmicu.

U meču protiv Armenaca povrijedio se Blago Gašpar, dok je Josip Sesar zaradio crveni karton pa oni večeras nisu ni bili u sastavu protiv Češke. Zbog privatnih obaveza za ova dva meča nisu bili ni pozvani Bilal Jelić (ženidba), Sabahudin Petak (obaveze na poslu) te Amer Džindić (polaže za vizu u Njemačkoj).

Uzvratni mečevi na programu su krajem februara i početkom marta naredne godine, a u elitnu grupu plasman će izboriti pobjednici 12 skupina, zatim četiri najbolja drugoplasirana tima, dok će preostalih osam drugoplasiranih svoju priliku za preostala četiri mjesta tražiti kroz baraž.

Tabela Grupe 3: Češka Republika i Armenija po 3, BiH 0 bodova