1.7 C
20.04.2024.

Golom Crnkića Tuzla City savladao ekipu Radnika

Fudbaleri Tuzla Cityja ostvarili su minimalnu ali vrijednu pobjedu nad Radnikom od 1:0 u okviru 7.kola M;tel Premijer lige BiH.

Bila je ovo prva pobjeda naše ekipe nad Radnikom u Premijer ligi BiH, a četvrta ovosezonska pa sada Plavi na kontu imaju 13 bodova.

Junak meča bio je Nermin Crnkić koji je pogodio na početku drugog poluvremena.

Nalić je krenuo sa Muminovićem na golu, a zadnju liniju su činili Nukić, Barišić, Kojić i Rugašević, u vezi Karjašević i Nikolić, ofanzivno Džafić, Maskimović i Crnkić te u vrhu isturen Ubiparip.

Od prvog minuta Tuzlaci su jurnuli prema vratima Kozića koji je bio najbolji pojedinac u redovima gostiju.

Prvi je zaprijetio Nikolić dalekometnim šutem u 10.minuti a dva minuta kasnije i Džafić glavom, ali oba udarca su otišla pored gola.

Gosti su imali jedinu i najbolju šansu u 26.minutu kada je na asistenciju Huseinbašića, glavom Karić šutirao ali Muminović sjajno brani.

U 31.minuti Ubiparip sa pet metara šutira, ali Kozić brani. Šest minuta kasnije Kozić još jednom dobro brani, ovoga puta Crnkiću.

Do kraja prvog poluvremena, Tuzlaci su držali posjed ali šansi više nije bilo. U jednoj gužvi pred golom Radnika, domaći su tražili penal, ali sudija Musić se nije oglasio.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme bilo je 1:0.

Džafić je izveo korner, a na drugoj stativi se najbolje snalazi Crnkić koji pogađa mrežu Kozića.

U 57.minuti Ubiparip je s desne strane centrirao na drugu stativu gdje Crnkić volej udarcem šutira preko gola.

U 61.minuti nova stopostotna šansa Ubiparipa glavom, ali Kozić je opet na mjestu.

Četiri minuta kasnije Nikolić dalekometnim šutem pokušava, ali Kozić opet brani.

U 75.minuti Nukić probija desni bok i centrira a Crnkić s pet metara šutira u golmana gostiju.

U 77.minuti umjesto Maksimovića ulazi Đerić koji ide na desni bok, Nukić odlazi na krilnu poziciju a Džafić ulazi unutra s Ubiparipom.

U finišu meča umjesto Ubiparipa i Crnkića ulaze Badji i Ramić, a u sudijskom vremenu Duraković i Morris umjesto Karjaševića i Rugaševića.

Do kraja smo zabilježili i šansu Kojića nakon kornera, ali lopta odlazi pored gola.

Naa kraju je pobjeda mogla biti i uvjerljivija ali na kraju je najbitnija pobjeda i osvajanje tri boda.