Još jedan veliki rezultat za Karate Klub „DO“ Tuzla

Objavio: -

Proteklih dana tačnije od 08.02.do 10.02.2019. godine u Alborgu-Danska, održavalo se Evropsko prvenstvo u karateu za kadete,juniore i u21.

Na prvenstvu je nastupilo 52 država, sa 1092 takmičara.

Našu državu predstavljalo 34 reprezentativca.

Karate klub „DO“ je ponosan što je dao dva reprezentativca Sandra Krešić u kategoriji kadeti +70 kg, i Stefani Krešić u kategoriji juniorke +59.

Na ovom prvenstvu Stefani je ostvarila fantastičan rezultat u pet mečeva, u kojim je prošla i olimpijsku i svjetsku prvakinju. Nažalost u polufinalu je izgubila u zadnjoj sekundi pored apsolutne dominacije nad protivnicom, te zauzela visoko peto mjesto, što spada među pet najboljih rezultata bh. reprezentativaca i jedini rezultat za djevojke, obzirom da su osvojena četiri peta mjesta i jedna bronzana medalja na ovom prvenstvu.

Ovim uspjehom Stefani je zaokružila juniorski period kao jedna od najboljih juniroki, obzirom da je u dvije godine osvojila sve medalje počev od federalne, državnih, balkanskih, evropskih pa do svjetske.