8.9 C
19.04.2024.

Karate klub “Winner “Tuzla: Četiri medalje na 16. Federalnom prvenstvu u karateu

Na 16. Federalnom prvenstvu za kadete, juniore, U21 i seniore u karateu koji je održan u u Gradačcu organizaciji Karate saveza FBiH, nastupio je401 takmičar iz 68 klubova širom Bosne i Hercegovine.

Karate klub “Winner “Tuzla nastupio je sa sedam  takmičara koji su se takmičili u kadetskoj i seniorskoj kategoriji i osvojilo dvije srebrene i dvije bronzane medalje, te dva 5. mjesta.

Srebrene medalje osvojili su:

Elmedin Mehanović, u katama kadeti

Ajla Mešković, u borbama kadetkinje -47 kg

Bronzane medalje osvojili su:

Elmedin Mehanović, u borbama kadeti -57 kg

Alen Mujić, u borbama kadeti -52 kg

Dinka Softić koja je ostvarila četiri pobjede i dva poraza i ovaj put zauzela je 5 mjesto u kategoriji borbe kadetkinje +54 kg.

Tarik Hurić koji je prvi put nastupao u seniorskoj kategoriji zauzeo je također 5.mjesto u kategoriji seniori -84 kg.

Zapažen nastup imala je i Emina Hurić u kategoriji borbe kadetkinje -54 kg kojoj je ovaj put nedostajala sportska sreća, kao i Bakir Behaderović borbe kadeti -52 kg.

U narednom periodu takmičare očekuje Državno prvenstvo.