KBS ORKKA Lukavac osvojio drugo mjesto na turniru TK Open

TV SLON UZIVO RADI OSLON UZIVO

Povodom obilježavanja 1. marta Dana nezavisnosti BiH danas je u tuzlnaskom Mejdanu održan 21. međunarodni karate turnir TK Open 2020, na kome je učestvovalo 760 takmičara iz 69 karate klubova iz šest država i to Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Švedske, Makedonije i Bosne i Hercegovine.

Klub borilačkih sportova ”ORKKA” Lukavac u pratnji mladih Hamze Čajica i Mensura Đoziža, na najstarijem karate turniru u BiH nastupio je sa 14 takmičara, koji su osvojili puni plijen, osvojivši 14 medalja i to čak 8 zlatnih, 3 srebrene i 3 bronzane medalje, cime je KBS ”ORKKA” zauzeo drugo mjesto u generalnom plasmanu od 69 karate klubova.

Zlatne medalje:
Benjamin Husić borbe kadeti -57
Mensur Đozić borbe seniori -75kg
Hamza Čajić borbe seniori -84kg
Hamza Čajić seniori open (kategorija za sve finaliste svih seniorskih tezinskih kategorija)

Amina Hadžimehmedović borbe juniorke +59

Ovogodišnji TK Open bio je i posljednja provjera forme pred predstojeće Balkansko prvenstvo za seniore, koje će se narednog vikenda održati u Beogradu, na kojem će za reprezentaciju BiH nastupiti Hamza Čajić i Mensur Đozić, i za dječiji prvi tim KBS ORKKA, koji će također narednog vikenda nastupiti na Federalnom prvenstvu u Zenici.