-1 C
Tuzla
20.04.2024.

Košarkaši Slobode izgubili od Borca

Derbi kola u Banja Luci nije opravdao očekivanja ljubitelja košarke ponajviše zahvaljujući blijedoj predstavi gostiju iz Tuzle u prvoj dionici igre. Borac je furiozno otvorio susret, domaći igrači nisu znali za promašaj na početku utakmice, a njihov novi trener Zoran Kašćelan je na krilima raspoloženog rostera u svom debiju upisao i prvu pobjedu. S druge strane, crveno-crni tim je nakon historijskog niza od 12 pobjeda u posljednja dva kola upisao dva poraza od ukupno pet ove sezone i do kraja regularnog dijela ostaje im još samo utakmica protiv Bosne pred domaćom publikom.

Odlično raspoloženi igrači Borca na najbolji mogući način otvaraju derbi sa čvrstom odbranom i napadačkim rješenjima na koje gosti nisu mogli odgovoriti tako da su već nakon prvih 10 minuta domaći imali prednost od 16 poena razlike. Do poluvremena igrači Slobode uspjeli su smanjiti zaostatak, ali je Borac i dalje držao utakmicu u svom ritmu zbog čega se na poluvrijeme otišlo rezultatom 45:33. Igrači Borca i u trećem periodu nastavljaju kontrolisati susret i drže dvocifrenu prednost, a do kraja utakmice, tačnije u posljednjih 10 minuta, gosti iz Tuzle uspjeli su samo smanjiti na jednocifrenu rezultatsku razliku i konačan rezultat 79:70 (28:12; 17:21; 21:18; 13:19).

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Radoš Šešlija i Stefan Kenić sa po 14 postignutih poena dok je Šešlija uz 14 poena zabilježio i 11 skokova čime je ostvario double-double učinak. Kada je riječ o ekipi Slobode, najraspoloženiji u porazu bio je kapiten Đorđe Lelić sa 22 poena, 15 je zabio Ibrahim Durmo dok su po 11 dodali Haris Delalić i Đoko Šalić.

Oba sudionika derbija osigurala su nastup u Ligi 6, a Borac se sinoćnjom pobjedom podigao na četvrto mjesto tablice uz omjer od 14 pobjeda i šest poraza te im preostaju još dvije utakmice do kraja. Sada je već izvjesno da će Tuzlaci u svojoj fenomenalnoj sezoni, kada je riječ o njenom regularnom dijelu, završiti na drugom mjestu, gdje se nalaze i sada, uz trenutni omjer od 16 pobjeda i pet poraza. Naredne sedmice crveno-crne očekuje posljednji susret ove faze takmičenja protiv sarajevske Bosne u Mejdanu.