7.8 C
18.04.2024.

Košarkaši Slobode poraženi u Mejdanu

U 9. kolu Lige 6 Bosne i Hercegovine košarkaši Borca su na gostovanju u Tuzli pobijedili Slobodu 75:71.

Sloboda je na poluvremenu imala 40:31, ali se pad ponovo dogodio u trećem periodu kada su gosti preokrenuli rezultat i stigli do dvocifrene prednosti.

Najefikasniji u prvom dijelu su bili Durmo sa 11 poena i 8 skokova i Latković sa 9 poena kod Slobode, te Šešlija sa 9 i Knežević sa 7 poena kod Borca.

Preko Durme Sloboda stiče dvocifrenu prednost 43:31, ali trojku na trojku vraća Kenić za 43:34.

Uslijedila je revija promašaja s obje strane koju prekida Delalić sa slobodnog bacanja 49:47, a Dragojević poravnava na 49:49. Kenić trojkom donosi prednost Borcu 49:52, a trojku vraća Lelić za 52:52, pa pogađa još jednu za 55:52 i time-out Zorana Kašćelana.

Dragojević je pogodio trojku za 55:55 i kraj trećeg perioda.

Preko Boškovića Borac ide na 57:69, ali Sloboda stiže do izjednačenja 71:71. No, u posljednjoj minuti domaći nisu realizovali nijedan napad, a Borac je postigao četiri i slavio sa 71:75.

Najefikasniju u pobjedničkom timu bili su Kenić 22, Šešlija 13 i Knežević 12 poena. Kod Slobode Durmo 19 i Lelić sa 15.