Košarkašice ŽKK RMU Banovići poražene od ekipe Triglava

TV SLON UZIVO RADI OSLON UZIVO

Prva utakmica drugog dijela sezone za Banovićanke je bila teška. Porazile su ih košarkašice Triglava rezultatom 80:75.

Tokom prvog poluvremena situacija je bila neizvjesna, poentiralo se naizmjenično za minimalnu prednost, pa su na pauzu otišle izjednačene na 40 poena. U trećem periodu Jurčenkove igračice su preuzele kontrolu i u tih 10 min ubacile 21 poen naspram 13 poena Triglava. Triglav je izgledao razbijen i nemoćan. Ali dobra igra, ni serija pogodaka  Danire Musić od 11 poena u trećoj četvrtini nije bila dovoljna da sačuvaju prednost s kojom su ušle u 4. period.

Zato je odgovor Slovenki na odličan 3. period Banovićanki bio dovoljan da upišu i drugu pobjedu u međusobnim duelima. Abramović je napunila koš prvakinja naše zemlje sa 10 poena, a rezultat u posljednjoj četvrtini je bio 27:14 u korist domaćih košarkašica. Tu se i prelomio rezultat, kada su Banovićanke izgubile koncentraciju, 5 lopti i šansu za drugu pobjedu u WABA ligi.

Najbolje u ovom susretu bile su Musić, koja je postigla double-double učinak sa pogođenih 19 poena i 12 skokova, te Abramovič sa postignuta 23 poena. Kod naših predstavnica u WABA ligi odličnu partiju je pružila i Dušanić sa 24 poena i 5 skokova.

Banovićanke narednu utakmicu igraju također u gostima, ali u okviru domaćeg prvenstva. U ponedjeljak, 21. januara igraju u Zenici protiv Čelika.