22 C
Tuzla
23.05.2022.

KRSG “Sloboda” Tuzla osvojile 16 zlatnih medalja na turniru “Princess Cup 2022”

U subotu 26.03.2022. gimnastičarke kluba ritmičko-sportske gimnastike ”Sloboda” učestvovali su na turniru ritmičke gimnastike pod nazivom „Princess Cup 2022“ koji je održan u Kaknju u organizaciji kluba ritmičke gimnastike KRG „Pirueta“.

Na turniru je učastvovalao 380 gimnastičarki mlađih kategorija, pionirki i kadetkinje koje su nastupale u individualnim i grupnim vježbama.

Iz kluba ritmičke gimnastke Sloboda nastupilo je 45 gimnastičarki u individualnim i grupnim vježbama i osvojile su u individualnim vježbama 23 medalje od kojih su 12 zlatnih, 6 srebrenih  i 5 bronzanih. Gimnastičarke Slobode su nastupile i sa 4 grupne vježbe i osvojile 4 zlatne medalje.

Gimnastičarke koje su osvojile medalje u indivudualnom programu:

A program:

Nisa Šečerbegović – 1. mjesto(obruč)

Emina Kalić – 1. mjesto(lopta) 2. mjesto(obruč)

Latifa Džindo – 1. mjesto (lopta), 3. mjesto(obruč)

B program:

Uma Šečerbegović – 3. mjesto(obruč)

B light

Lorena Čajić – 2. mjesto(obruč)

Džejla Hujdurović – 3. mjesto(lopta)

Nacionalni:

Nadja Bektić – 1. mjesto

Zana Tanović – 1. mjesto

Korana Šimić – 1. mjesto

Darija Josipović – 1. mjesto

Dania Smajić – 1. mjesto

Sara Selimović – 1. mjesto

Ena Junuzović – 1. mjesto

Hena Šabanović – 2. mjesto

Ajna Ćebić – 2. mjesto

Leonarda Crnogorac – 3. mjesto

Lamija Morić – 3. mjesto

Ema Mujčinović – 1. mjesto(obruč)

Hana Bešlagić – 1. mjesto(obruč)

Amina Mukić – 2. mjesto(lopta)

Sara Rizanaj – 3. mjesto(obruč)

U grupnim vježbama zlatne medalje su osvojile:

Grupa 1 –1.mjesto i zlatna medalja:

Emina Kalić, Latifa Džindo, Korana Šimić, Lorena Čajić, Ajna Ćebić

Grupa 2 – 1.mjesto i zlatna medalja:

Darija Josipović, Nisa Šečerbegović, Uma Šečerbegović, Džejla Hujdurović, Ema Mujčinović

Grupa 3 – 1.mjesto i zlatna medalja:

Elena Kurević, Adna Djedović, Hena Mehinović, Melika Suvalić, Nerma Mujić, Nika Sabanović, Ema Mehinović, Sana Begić, Dana Nuhanović, Nora Mitrović, Ela Tanović

Grupa 4. vježba sa loptama – 1.mjesto i zlatna medalja :

Nadina Mulić, Ajna Bajrić, Zana Duman, Majra Avdić, Nejra Džanić, Naida Palavrić, Sajra Ramović, Ajla Tihić, Ana Jurić, Elma Becirbasić, Esma Livadić, Emina Murselović, Karla Nikolić, Una Baraković.

POSLJEDNJE DODANO