KVS Sprint Tuzla osvojio 59 medalja na međunarodnom plivačkom mitingu

KVS Sprint Tuzla osvojio 59 medalja na međunarodnom plivačkom mitingu

Objavio: -

KVS SPRINT Tuzla, iako sa najkraćim stažom (tri godine) je klub sa najviše osvojenih medalja, ukupno 59, na Međunarodnom plivačkom mitingu SAMIR ĆIRAK – ĆIRO 2019 Tuzla!

U subotu 09.11.2019.g u Tuzli je održan 24. po redu Memorijalni međunarodni miting SAMIR ĆIRAK – ĆIRO 2019. u hotelskom bazenu (25m) TUZLA.

Na ovom mitingu učešće je uzelo 255 takmičara i takmičarki iz 21 kluba iz 4 države (Mađarska, Srbija, Hrvatska i BiH).

KVS SPRINT TUZLA je u samo tri godine postojanja porastao u respektabilan klub koji je na ovom miting napravio jako veliki uspjeh sa osvojenih 59 medalja i to 22 zlatnih,19 srebrenih i 18 bronzanih i osvojenim peharom za 2. mjesto u ukupnom plasmanu ekipno, sa vrlo malom bodovnom razlikom u odnosu na prvo mjesto.

Pored velikog broja medalja osvojena su i 4 pehara za memorijalne trke 100 m delfin, a osvajači su:
1.Mia Tanović 2005.
2.Lejla Lejla Nea Tanović 2009.
3.Aladin Mešić 2011.
4.Hamza Numanović 2009.

Na ovom plivčkom takmičenju KVS SPRINT je učestvovao sa 26 plivača i to 15 dječaka i 11 djevojčica.

U ovoj žetvi odličja ucestvovalo je 18 takmičara i takmičarki:

  1. Mia Tanović 2005. sa ukupno sedam medalja: šest zlata (100delfin, 50 prsno, 100prsno, 50 leđno, 50 delfin, 100 mješovito) i jedna bronza u štafeti 8×50 delfin. Mia je proglašena za najuspješniju takmičarku mitinga sa najkvalitetnijim rezultatom u broju osvojenih FINA bodova, a ujedno je osvajačica pehara MEMORIJALNE UTRKE 100 delfin za svoju uzrasnu kategoriju.
  2. Mila Hrustić 2004. osvojila je devet medalja: pet zlatnih (50 slobodno, 100 slobodno, 50 leđno, 100 leđno, 100 mješovito), tri srebra (50prsno, 100prsno, 50delfin) i jedna bronza u štafeti 8×50 delfin.
  3. Džana Jusić 2011. osvojila je pet medalja: dva zlata (50 i 100 prsno), tri bronze (50delfin, 100delfin, 100mix)
  4. Eldin Đogić 2007. osvojio je sedam medalja: dva zlata (50slobodno, 50leđno), dva srebra 50 delfin,100mix),tri bronze (100slob,100delfin i 8×50 štafeta delfin)
  5. Lejla-Nea Tanović 2009. osvojila je šest medalja: dva zlata (50prsno,100delfin),dva srebra (100prsno, 100mix) i dvije bronze (50delfin, 8×50 štafeta delfin) a ujedno je osvajačica pehara MEMORIJALNE UTRKE 100 delfin za svoju uzrasnu kategoriju.
  6. Ema Imamović 2011. osvojila pet medalja: dvije zlatne (100slob, 100mix), jedna srebrena (100leđno), dvije bronze (50delfin, 50slobodno).
  7. Aladin Mešić 2011. osvojio tri medalje :jedno zlato (100 delfin), dva srebra (100mješovito, 50 delfin) ujedno je osvajač pehara MEMORIJALNE UTRKE 100 delfin za svoju uzrasnu kategoriju.
  8. Daris Ćatić 2011. osvojio pet medalja: jedno zlato (100 prsno), jedno srebro (50 prsno), tri bronze (50 slob., 50delfin, 100mix)
  9. Hamza Numanović 2009. osvojio tri medalje:jedno zlato (100 delfin), dvije bronze (50 delfin,100 slobodno) i osvajač je pehara MEMORIJALNE UTRKE 100 delfin za svoju uzrasnu kategoriju.
  10. Hasan Bošnjak 2006. osvojio 3 medalje: 1 srebro (100leđno), 2 bronze (50 leđno,štafeta 8×50 delfin)
  11. Ajla Majdančić 2012. osvojila 2 medalje: 1 srebro (100slob.), 1 bronza (100mix)
  12. Mahir Ombašić 2007. osvojio 2 medalje: 1 srebro (50 prsno),1 bronza (štafeta 8×50 delfin)

13.Sara Majdančić 2009. osvojila 3 medalje: 3 bronze (50leđno, 100leđno, 100prsno)

  1. Lejla Hamustafić 2008. osvojila 1 bronzu (štafeta 8×50 delfin)
  2. Neo Kozarević 2008. osvojio 1 bronzu (štafeta 8x50delfin)
  3. Edin Alibegović 2011. osvojio 1 srebro (100 prsno)
  4. Adi Havalić 2010. osvojio 1 srebro (100 slobodno)
  5. Amina Huseinović 2008. osvojila 1 bronzu (100m delfin)

Plivači koji su učestvovali i nisu imali plasman među prva 3 takmičara, a koji su dali svoj doprinos u osvajanju bodova za klub i zabilježili novo obaranje ličnih rekorda su:
Omar Smajić 2010, Lana Žepić 2008, Lamija Zulić 2008, Endi Kesić 2012, Emil Ćatić 2008, Eman Aljukić 2008, Benjamin Redžić 2008.

Dani Pirić 2008. je plivao VK ali je i on popravio svoje rezultate i trudio se da se predstavi u najboljem svjetlu.

Takmičare su vodili treneri:
Brašnjić Arman, Čolo Adis, Begić Emir, kao i Šef strucnog staba i trener Sejbin Brašnjić.