KVS Sprint Tuzla osvojio 59 medalja na međunarodnom plivačkom mitingu

TV SLON UZIVO RADI OSLON UZIVO 

KVS SPRINT Tuzla, iako sa najkraćim stažom (tri godine) je klub sa najviše osvojenih medalja, ukupno 59, na Međunarodnom plivačkom mitingu SAMIR ĆIRAK – ĆIRO 2019 Tuzla!

U subotu 09.11.2019.g u Tuzli je održan 24. po redu Memorijalni međunarodni miting SAMIR ĆIRAK – ĆIRO 2019. u hotelskom bazenu (25m) TUZLA.

Na ovom mitingu učešće je uzelo 255 takmičara i takmičarki iz 21 kluba iz 4 države (Mađarska, Srbija, Hrvatska i BiH).

KVS SPRINT TUZLA je u samo tri godine postojanja porastao u respektabilan klub koji je na ovom miting napravio jako veliki uspjeh sa osvojenih 59 medalja i to 22 zlatnih,19 srebrenih i 18 bronzanih i osvojenim peharom za 2. mjesto u ukupnom plasmanu ekipno, sa vrlo malom bodovnom razlikom u odnosu na prvo mjesto.

Pored velikog broja medalja osvojena su i 4 pehara za memorijalne trke 100 m delfin, a osvajači su:
1.Mia Tanović 2005.
2.Lejla Lejla Nea Tanović 2009.
3.Aladin Mešić 2011.
4.Hamza Numanović 2009.

Na ovom plivčkom takmičenju KVS SPRINT je učestvovao sa 26 plivača i to 15 dječaka i 11 djevojčica.

U ovoj žetvi odličja ucestvovalo je 18 takmičara i takmičarki:

  1. Mia Tanović 2005. sa ukupno sedam medalja: šest zlata (100delfin, 50 prsno, 100prsno, 50 leđno, 50 delfin, 100 mješovito) i jedna bronza u štafeti 8×50 delfin. Mia je proglašena za najuspješniju takmičarku mitinga sa najkvalitetnijim rezultatom u broju osvojenih FINA bodova, a ujedno je osvajačica pehara MEMORIJALNE UTRKE 100 delfin za svoju uzrasnu kategoriju.
  2. Mila Hrustić 2004. osvojila je devet medalja: pet zlatnih (50 slobodno, 100 slobodno, 50 leđno, 100 leđno, 100 mješovito), tri srebra (50prsno, 100prsno, 50delfin) i jedna bronza u štafeti 8×50 delfin.
  3. Džana Jusić 2011. osvojila je pet medalja: dva zlata (50 i 100 prsno), tri bronze (50delfin, 100delfin, 100mix)
  4. Eldin Đogić 2007. osvojio je sedam medalja: dva zlata (50slobodno, 50leđno), dva srebra 50 delfin,100mix),tri bronze (100slob,100delfin i 8×50 štafeta delfin)
  5. Lejla-Nea Tanović 2009. osvojila je šest medalja: dva zlata (50prsno,100delfin),dva srebra (100prsno, 100mix) i dvije bronze (50delfin, 8×50 štafeta delfin) a ujedno je osvajačica pehara MEMORIJALNE UTRKE 100 delfin za svoju uzrasnu kategoriju.
  6. Ema Imamović 2011. osvojila pet medalja: dvije zlatne (100slob, 100mix), jedna srebrena (100leđno), dvije bronze (50delfin, 50slobodno).
  7. Aladin Mešić 2011. osvojio tri medalje :jedno zlato (100 delfin), dva srebra (100mješovito, 50 delfin) ujedno je osvajač pehara MEMORIJALNE UTRKE 100 delfin za svoju uzrasnu kategoriju.
  8. Daris Ćatić 2011. osvojio pet medalja: jedno zlato (100 prsno), jedno srebro (50 prsno), tri bronze (50 slob., 50delfin, 100mix)
  9. Hamza Numanović 2009. osvojio tri medalje:jedno zlato (100 delfin), dvije bronze (50 delfin,100 slobodno) i osvajač je pehara MEMORIJALNE UTRKE 100 delfin za svoju uzrasnu kategoriju.
  10. Hasan Bošnjak 2006. osvojio 3 medalje: 1 srebro (100leđno), 2 bronze (50 leđno,štafeta 8×50 delfin)
  11. Ajla Majdančić 2012. osvojila 2 medalje: 1 srebro (100slob.), 1 bronza (100mix)
  12. Mahir Ombašić 2007. osvojio 2 medalje: 1 srebro (50 prsno),1 bronza (štafeta 8×50 delfin)

13.Sara Majdančić 2009. osvojila 3 medalje: 3 bronze (50leđno, 100leđno, 100prsno)

  1. Lejla Hamustafić 2008. osvojila 1 bronzu (štafeta 8×50 delfin)
  2. Neo Kozarević 2008. osvojio 1 bronzu (štafeta 8x50delfin)
  3. Edin Alibegović 2011. osvojio 1 srebro (100 prsno)
  4. Adi Havalić 2010. osvojio 1 srebro (100 slobodno)
  5. Amina Huseinović 2008. osvojila 1 bronzu (100m delfin)

Plivači koji su učestvovali i nisu imali plasman među prva 3 takmičara, a koji su dali svoj doprinos u osvajanju bodova za klub i zabilježili novo obaranje ličnih rekorda su:
Omar Smajić 2010, Lana Žepić 2008, Lamija Zulić 2008, Endi Kesić 2012, Emil Ćatić 2008, Eman Aljukić 2008, Benjamin Redžić 2008.

Dani Pirić 2008. je plivao VK ali je i on popravio svoje rezultate i trudio se da se predstavi u najboljem svjetlu.

Takmičare su vodili treneri:
Brašnjić Arman, Čolo Adis, Begić Emir, kao i Šef strucnog staba i trener Sejbin Brašnjić.