10.5 C
18.04.2024.

Lana Pudar peta na SP-u u Melbourneu

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je peto mjesto u disciplini 200 m delfin stilom na Svjetskom prvenstva u 25-metarskim bazenima u Melbourneu.

Šesnaestogodišnja Mostarka, kao najmlađa učesnica finalne utrke, dionicu je preplivala za dvije minute, pet sekundi i 23 stotinke. Pudar je u finalu nastuplila je s osmim vremenom u kvalifikacijama – 2:05.87.

Zlatnu medalju osvojila je Amerikanka Dakota Luther (2:03.37), srebro je pripalo njenoj  sunarodnjakinji Hali Flickinger (2:03.78), a bronzu je izborila domaća plivačica Elisabeth Dekkers (2:03.94).

Do kraja SP-a Lanu Pudar očekuje još jedan nastup na 100 m delfin. Kvalifikacije u ovoj discplini će održati u noći sa petka na subotu u 2.08 sati, polufinalne utrke su u subotu u 10.11 i 10.16 sati, dok je finale na programu u nedjelju u 9.35 sati.

U prvom nastupu na SP-u Pudar je jučer nastupila u disciplini na 100 m slobodnim stilom u kojoj je zauzela 33. mjesto.