10.5 C
18.04.2024.

Mladi reprezentativci BiH poraženi u Irskoj

U-21 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Dublinu od Republike Irske rezultatom 3:0 u svojoj posljednjoj utakmici grupe F kvalifikacija za EURO U21 2023.

BiH je bolje otvorila utakmica i zaprijetila preko Amara Memića, Jasmina Osmića i Ivana Bašića. Irci su poveli u 16. minuti iz prve prilike na utakmici. Kapiten William Smallbone je na asistenciju Ademipa Odubeka savladao Luku Damjanovića udarcem sa desetak metara. I nakon primljenog gola „Zmajići“ su stvarali šanse, ali je golman domaćih Brian Maher u dva navrata bio uspješniji od Ivana Bašića i Aleksandra Kahvića.

I u nastavku utakmice BiH je imala blagu terensku inicijativu, stvarala šanse, ali su za razliku od izabranika Slobodana Starčevića Irci koristili šanse koje su imali. Tako je Ademipo Odubeko u 63. minutu nakon asistencije upisao i pogodak za 2:0 na dodavanje Rossa Teirneya. Svoj drugi gol na utakmici Willian Smallbone postigao je u 81. minutu na asistenciju Tyreika Wrighta.

Zmajići su takmičenje u grupi F završili sa 11 bodova, ostvarivši 3 pobjede, 2 remija i 5 poraza, uz gol razliku 9:16.

REPUBLIKA IRSKA U-21 – BOSNA I HERCEGOVINA U-21 3:0 (1:0)

Stadion: Tallaght Stadijum – Dublin.

Sudija: Luca Cibelli (Švajcarska).

Sudije asistenti: Vital Jobin, Matthias Sbrissa (Švajcarska).

4. sudija: Lionel Tschudi (Švajcarska).

Golovi: 1:0 Smallbone 16’, 2:0 Odubeko 63’, 3:0 Smallbone 81’.

Republika Irska: Brian Maher, Lee O’Connor, Joel Bagan, Mark McGuinness, Oisin McEntee (53. Jake O'Brien) , Conor Coventry (kap.), Gavin Kilkenny (78. Dawson Devoy), William Smallbone, Ross Teirney (64. Oliver O'Neill), Tyreik Wright, Ademipo Odubeko (63. Evan Fergusson). Selektor: James Crawford.

Bosna i Hercegovina: Luka Damjanović, Alen Dejanović (72. Belmin Mešinović), Nenad Nikić, Tarik Muharemović, Amar Memić, Petar Sučić (72. Dejan Popara), Jasmin Osmić, Ivan Bašić, Saša Marjanović, Igor Savić (kap.), Aleksandar Kahvić (46. Daniel Lukić). Selektor: Slobodan Starčević.