Na Zagrebačkoj vatrogasnoj utrci tuzlanski vatrogasci među najboljima u regionu /FOTO/

TV SLON UZIVO RADI OSLON UZIVO

Vatrogasci Profesionalne vatrogasne jedinice Tuzla na polumaratonskoj utrci koja je 17. marta održana u Zagrebu u okviru 4. Zagrebačkog polumaratona, osvojili su treće i četvrto mjesto. Našu državu i Tuzlake predstavljali su Emir Zonić koji je osvojio treće mjesto u ovoj utrci u kategoriji muški – seniori, a koji je izazov savladao za 20 minuta i 33 sekunde. Četvrti je bio Amar Sarajlić, također vatrogasac Profesionalne vatrogasne jedinice Tuzla koji je osvojio četvrto mjesto u istoj kategoriji. Ovaj dvojac iz PVJ Tuzla već dvije godine učestvuje na vatrogasnim takmičenjima širom Hrvatske predstavljajući svoju PVJ Tuzla i grad u najpozitivnijem svjetlu. Osim trčanja, takmiče se u disciplini “Fire Combat” koja je za vatrogasce veoma zahtjevna i iziskuje velike napore uz predispozicije fizičke spremnosti i upotrebe taktičko-tehničkih zahvata.

Dobrovoljno vatrogasno društvo “Prečko” Zagreb je u martu organizovalo Prvu zagrebačku vatrogasnu utrku na 5000 metara za vatrogasce. Cilj organizacije utrke je bio istaći važnost zdravog života i fizičke spremnosti a koji su postavljeni pred vatrogasce pri obavljanju svakodnevnih intervencija. Pravo učešća ostvarili su svi aktivni vatrogasci, dobrovoljni i profesionalni, članovi stručnih službi vatrogasnih jedinica, te vatrogasci u penziji. Učestvovali su vatrogasci iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine.