20 C
29.03.2024.

OKK Sloboda uprkos porazu pružila dobar otpor Širokom

Utakmica petog kola između Širokog i Slobode pružila nam je dobru košarku, posebno u drugom poluvremenu. Široki je s puno više energije odradio prvo poluvrijeme, Sloboda je kasnije hvatala priključak što je na kraju pošlo za rukom gostima i time su susret uveli u neizvjesnu završnicu. Rezultat je na kraju glasio 88:85 u korist domaćina.

Nakon otvaranja utakmice uz veliki broj grešaka s obje strane, Široki je do kraja prvog perioda igre konsolidovao redove tako da je na kraju prve četvrtine već imao dvocifrenu prednost rezultatom 27:15. U istom ritmu i jedni i drugi nastavljaju u drugoj četvrtini, domaćin kontroliše igru pa je prednost na poluvremenu bila 14 poena razlike uz rezultat 47:33.

Trener Damir Mulaomerović je u pauzi „probudio“ svoje igrače koji su u trećoj dionici igre uspjeli spustiti prednost na jednocifrenu razliku u više navrata, ali se Široki još uvijek dobro branio čime je sačuvao prednost na kraju treće četvrtine rezultatom 66:54. Sloboda u posljednjem periodu igre ubacuje u brzinu više i stiže na svega pola koša razlike. Tuzlaci su uspjeli postići 31 poen u posljednjoj četvrtini, ali Široki je napetu završnicu s(p)retnije odradio za konačan rezultat 88:85.

Darrell Davis odigrao je sjajnu partiju sa 19 poena, sedam skokova i po četiri asistencije i ukradene lopte. Jakov Mustapić je bio najefikasniji u redovima crveno-crnih sa 20 poena, a dvocifreni su bili još Ibrahim Durmo sa 14 i Milan Munižaba sa 12 poena koji je dodao i šest asistencija na svoj konto. Dobru rolu odigrao je i mladi Emir Krajinić u redovima gostiju. Kod domaćina najkorisniji je bio Rashun Davis sa 18 poena.

Sloboda se sada nalazi na omjeru 3-2 i sljedećeg vikenda u okviru šestog kola Prvenstva BiH dočekuje ekipu Bratunca u Mejdanu.