7.8 C
25.04.2024.

Pobjeda U-16 reprezentativki BiH u prvom kolu razvojnog turnira

Ženska fudbalska U-16 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Trening centru NS/FS BiH u Zenici Sjevernu Makedoniju sa 2:0 u susretu prvog kola UEFA razvojnog turnira.

Bh. tim je imao terensku inicijativu u prvom poluvremenu, a nakon nekoliko propuštenih prilika i pogođene prečke iz slobodnog udarca, naše reprezentativke u 33’ dolaze do prednosti. Nina Pupić je odlično prošla po lijevoj strani i poslala loptu na peterac za Tasneem Dizdarević koja postiže gol.

Slična igra viđena je i u drugom poluvremenu, a u 79’ Dizdarević oduzima loptu protivnicama i precizno šutira sa ivice kaznenog prostora za konačnih 2:0.

Danas će se u Doboj-Kaknju sastati Farska Ostrva i Slovenija. Drugo kolo na programu je 7. aprila kad će biti odigrane utakmice Farska Ostrva-Sjeverna Makedonija (12:00h, Doboj-Kakanj) i Slovenija-Bosna i Hercegovina (16:00h, TC Zenica).