15 C
28.03.2024.

Poraz pionira i kadeta Slobode

Pioniri i kadeti Fudbalskog kluba „Sloboda” poraženi su od vršnjaka iz Sarajeva u okviru šestog kola Premijer omladinske lige Bosne i Hercegovine.

U-15 selekcija poražena je na pomoćnom terenu stadiona Tušanj od Fudbalskog kluba „Sarajevo” sa 3-0. Strijelci za Bordo tim bili su Amar Zahirović u 37. minuti, Deni Nuhanović u 45. i Anes H.Mehmedović u 50. minuti susreta.

Kadeti su također doživjeli težak poraz na domaćem terenu, gdje su od drugoplasiranog Sarajeva savladani rezultatom 6-0. Gosti su poveli već u 7. minuti susreta pogotkom Samira Halilagića. Crveno-crni su imali nekoliko prilika za izjednačenje, međutim ekipa Sarajeva uspijeva učvrstiti svoju prednost u 41. minuti, kada Faris Babić pogađa za 0-2. U drugom poluvremenu pogoci su se nastavili nizati. Dvostruki strijelac za Bordo tim bio je Faruk Bezdrob, a golove su postigli još Harun Bakaran i Danin Čahut.