7.8 C
Tuzla
26.04.2024.

Poraz Slobode u Donjem Vakufu, Promo okrenuo rezultat u finišu susreta

Košarkaši Slobode su u šestom kolu gostovali ekipi Proma u Donjem Vakufu koja je u dobrom raspoloženju dočekala goste iz Tuzle. Promo je u prethodna dva kola imao dva zahtjevna susreta koje su krunisali pobjedama dok je Sloboda na ovo putovanje krenula nošena pobjedom koju su proteklog vikenda u Mejdanu ubilježili protiv ekipe Mladosti. Momci sa Vrbasa su na krilima svoje publike još jedan težak meč okrenuli u svoju korist i to u posljednjoj minuti kada su prvi puta u susretu poveli i na kraju slavili protiv crveno-crnih za svoj treći vezani trijumf.

Gosti su puno bolje otvorili susret i već od samog početka nametnuli su svoj tempo igre. Iako raspoloženi u prvoj četvrtini, Tuzlaci nisu uspjeli napraviti osjetnu prednost te su u drugu dionicu ušli sa tri poena prednosti. Druga četvrtina tekla je u istom ritmu, Promo je i dalje čuvao rezultatski priključak i čekao greške gostiju, koji su uspješno odrađivali zadatke na terenu pa se na poluvrijeme otišlo sa prednošću Slobode od sedam poena i rezultatom 40:47.

Sloboda je, nakon pobjede u prve dvije, rezultatski osvojila i treću četvrtinu s tim da je treći period igre bio dosta tvrd i najneizvjesniji u večerašnjem susretu. Prilično izjednačena igra obje ekipe dala je naslutiti kako ništa još nije gotovo, što su osjetili i domaći igrači te su odmah na početku posljednje dionice krenuli sa čvršćom odbranom i agresivnijim pristupom. To je rezultiralo sa svega sedam postignutih poena Slobode u posljednjih 10 minuta i preokretom igrača Proma u posljednjim trenucima susreta za konačan rezultat 71:68.

Najraspoloženiji u redovima Slobode bio je dvojac centarske linije, kojeg su ujedno činili jedini dvocifreni igrači u rosteru gostiju na ovom susretu. Zoran Talley je postigao 18 poena i zabilježio osam skokova dok je Nikola Jeftić zabio 17 poena uz sedam uhvaćenih skokova. Kada je riječ o domaćoj ekipi, ulogu najefikasnijeg u večerašnjoj utakmici podijelili su Alonzo Campbell i Eman Šertović koji su postigli po 19 poena za svoj tim.

Crveno-crni nisu uspjeli vezati dvije pobjede i upisati prvi trijumf na gostovanju u novoj sezoni te su sada na omjeru od dvije pobjede i četiri poraza nakon šest odigranih kola. Ekipa Proma je nakon tri vezana poraza anulirala svoj skor sa isto toliko uzastopnih pobjeda i sada su na izjednačenom omjeru. Sloboda će u okviru sedmog kola Prvenstva BiH ugostiti ekipu Posušja narednog vikenda u sportskom centru Mejdan.