10.5 C
29.03.2024.

Povratak košarke u Mejdan: Sloboda savladala Sparse u pripremnoj utakmici

Ekipa sarajevskih Sparsa stigla je djučer u Tuzlu na pripremnu utakmicu u kojoj su snage odmjerili sa tuzlanskom Slobodom. Sparsi su do ovog meča odigrali jedan pripremni susret dok je Sloboda imala dva više. Treneri Kašćelan i Džemić utakmicu su iskoristili za probu određenih stvari kroz koje su prolazili u pripremnom periodu.

Iako je susret prijateljski, igrači obje ekipe željni dokazivanja napali su od prve minute. Domaći su nešto lošije ušli u utakmicu, ali su brzo podigli nivo igre. Crveno-crni su održavali blagu prednost, ali Sparsi ipak drže rezultatski priključak i okreću rezultat u nekoliko navrata. S obzirom na novi roster i kod jednih i kod drugih ekipe su se smjenjivale u kontroli igre pa je tako utakmica bila rezultatski neizvjesna kroz tri četvrtine. U posljednjoj četvrtini Sloboda je zbila redove i uspjela utakmicu privesti kraju u svoju korist uz konačan rezultat 74:65 (17:15; 23:20; 18;20; 16:10).

U zanimljivoj utakmici u Mejdanu najefikasniji kod Slobode bili su Delalić sa 19 poena, Durmo je zabio 17 te Albijanić koji je dodao 13 poena. U redovima Sparsa najviše su pokazali Durnik sa 18 poena i Lakić sa 15 postignutih poena. U duelu sa Sparsima nastupe su ubilježili Sinadinović i Samac, ali nisu bili na raspolaganju tokom cijelog susreta zbog manjih povreda te su obojica ostali na klupi do kraja utakmice zajedno sa Alikadićem koji još uvijek nije zaliječen.

Naredna provjera za crveno-crne na rasporedu je već u utorak, 21.09., kada u Mejdan stiže ekipa KK Vrijednosnica iz Osijeka s kojima je Sloboda već odigrala jedan pripremni meč u dvorani Gradski vrt, saopćeno je iz kluba.