5.5 C
18.04.2024.

Premijer liga BiH: Tuzla City remizirao protiv Širokog

Iako su bili veliki favoriti protiv desetkovanog Širokog čije je igrače pogodio Covid-19, fudbaleri Tuzla Cityja odigrali su samo 1:1 u okviru 12.kola  Premijer lige BiH.

Trener Bašić u ovome meču nije mogao računati na kartonirane Karjaševića i Rugaševića pa je na golu bio Fejzić, ispred njega Đerić, Morris, Barišić i Duraković, u vezi Nikolić i Rustemović, ofanizvno Nukić, Maksimović i Crnkić te u napadu Ubiparip.

Od samog početka Plavi su gospodarili terenom, dok su se gosti povukli, napravili dva defanzivna bloka i čekali priliku iz kontri.

Tuzlaci su “pleli mrežu” oko gola Zlomislića, a prvi je zaprijetio Crnkić u 5.minuti čiji šut gosti blokiraju.

U 25.minuti prvi peh za domaće, kada je Barišić zbog povrede morao van a u igru je ušao Kostić.

U 31.minuti Maksimović je dobro ušao u šansu, ali gosti ponovo blokiraju, dok u nastavu akcije Rustemovićev šut odlazi pored vrata.

Najbolju šansu Plavi su imali u 37.minuti kada na pas Ubiparipa desni bek Đerić ulazi iskosa u šansu, i kada su svi očekivali povratnu loptu, on šutira iz mrtvog ugla, ali golman Zlomislić je na mjestu.

Do kraja poluvremena domaći su imali i šansu preko Kostića čiji šut nakon kornera, brani golman Širokog.

Odmah na početku drugog dijela, od prve minute kreću Ramić i Badji, a u svlačionici ostaju Nikolić i Đerić. Tako Plavi ulaze u drugi dio maksimalno ofanzivni, kako bi što prije došli do gola.

Međutim, svi napadi su bili uglavnom bezidejni i jalovi, pa gosti prvi dolaze do pogotka u 75.minuti.

Izveli su slobodan udarac preko Stanića a Ramić u pokušaju da izbije loptu pogađa vlastitu mrežu.

U narednom napadu poravnanje. Jednu dugu loptu Maksimovića dobro je ispratio Badji, koji odigrava povratnu za Ubiripa, a ovaj s linije ubacuje loptu u mrežu.

Do kraja meča Plavi su stalno napadali, imali veliki posjed lopte a najbolju priliku imao je Ubiparip, kada je sa ivice kaznenog prosotora pogodio stativu.

Na kraju veliko razočaranje i samo osvojeni bod protiv mlade i rastrčane ekipe Širokog, koja je tako napravila veliko iznenađenje na Tušnju.