16.7 C
28.03.2024.

Prvi ovosezonski poraz Tuzla Cityja

Fudbaleri Tuzla Cityja poraženi su u Širokom sa 2:1, što je prvi ovosezonski poraz Plavih!

Došli su Tuzlaci u Hercegovinu znatno oslabljeni i to bez Šukilovića, Džafića, Nukića i Doffa, što se dobro osjetilo na Pecari.

Krenuo je Musemić sa standardnom zadnjom linijom ispred Fejzica koju su činili Efendić, Morris, Čeliković i Mehidić, u vezi Gavrić i Karjašević, ofanzivno Mišić, Mirzad Mehanović i Mešinović te u vrhu Elvis Mehanović.

Plavi su prvi zaprijetili već u 8.minuti kada je Mešinović probio po lijevom boku i odigrao povratnu za Mišića koji šutira pored gola.

I kada to nisu iskoristili slijedi kazna. Elvisa Mehanovića lopta pogađa u ruku a Petrović pokazuje na penal. Siguran je bio Vukoja za 1:0.

Nisu se Plavi ni oporavili od šoka a već je bilo 2:0. Domaći su probili desni bok, Mujan je centrirao za Lukića koji glavom pogađa za 2:0.

Do kraja poluvremena Tuzlaci su pokušali da smanje a najbolju šansu je imao Mešinović koji je srušen u kaznenom prostoru i kada su svi očekivali penal za goste, sudija je pokazao Mešinoviću žuti karton zbog navodnog simuliranja.

Ipak, u finišu su ipak uspjeli da smanje rezultat. Efendić je sjajno centrirao na drugu gdje se najbolje snalazi Gavrić.

U nastavku meča uprkos zamjenama (Krpić, Ubiparip, Brkić i Đerić) Plavi nisu uspjeli doći do poravnanja a najbolju šansu je imao Mešinović, čiji udarac su blokirali domaći defanzivci.

Tako je u 10.kolu prekinut niz Plavih bez poraza, a s obzirom da je i Zrinjski doživio poraz u Bijeljini, Tuzla City je ostao lider i nakon predzadnjeg kola prvog kruga takmičenja.

U subotu na Tušnju Tuzla City dočekuje ekipu Veleža.