15 C
28.03.2024.

Prvi poraz OKK Sloboda u novoj sezoni, Sparsi bolji u Sarajevu

Derbi trećeg kola nije opravdao očekivanja. Momci iz Tuzle nisu bili na nivou i ovo je jedan od onih dana kad jednostavno ništa nije išlo. S druge strane, Sparsi su od početka igrali odlično, nametnuli svoju igru i sigurno upisali novu pobjedu.

Domaćin je dominantno prošao kroz tri četvrtine, a crveno-crni su tek u posljednjoj četvrtini uspjeli spustiti prednost za konačan rezultat 94:78. Najbolji igrač susreta bio je bivši igrač Slobode Almir Hasandić sa postignutih 25 poena dok je Jakov Mustapić bio najkorisniji igrač gostiju u ovoj utakmici sa 20 poena.

Ekipa će po povratku u Tuzlu raditi na nedostacima u igri jer već sljedeći vikend u okviru četvrtog kola Prvenstva BiH u Mejdan stiže Bosna Royal, saopćeno je iz kluba.