20 C
Tuzla
28.03.2024.

Razvojni tim Slobode savladan od lidera na tabeli

Košarkaši Slobode 2 sinoć su u okviru šestog kola A1 lige grupa sjever ugostili lidera ligaške tablice i prošlosezonskog finalistu A1 lige, ekipu Orlovika iz Žepča. Gosti iz Žepča u Tuzlu su stigli neporaženi nakon prvih pet odigranih kola, a svoj pozitivan niz nastavili su i večeras pobjedom nad ekipom Slobode 2. Obje ekipe na otvaranju bile su izuzetno raspoložene, gledatelji na tribinama mogli su vidjeti vrlo zanimljivo i neizvjesno prvo poluvrijeme i rezultatski egal, ali već u trećoj dionici gosti su uspjeli prelomiti, a kasnije i iskontrolisati, utakmicu do samog kraja za svoju šestu pobjedu ove sezone.

Atmosferu u dvorani začinili su i navijači gostiju koji su imali značajnu podršku sa tribina tokom cijelog susreta. Domaći su nešto bolje otvorili susret i u svom ritmu uspjeli su odigrati prvih 10 minuta u kojiima su uspjeli zabilježiti i blagu prednost. Igrači Orlovika su hvatali priključak u prvoj, ali i dijelom u drugoj dionici igre, gdje su na kraju prije samog poluvremena slobodnim bacanjima uspjeli anulirati zaostatak iz prvog perioda igre i ostvariti minimalnu prednost od pola koša razlike uoči odlaska na odmor uz rezultat na semaforu 49:50.

Iako je rezultat poluvremena obećavao napet susret do samog kraja, gosti su iskoristili pad u igri mladih igrača Slobode čiji napad u trećoj četvrtini gotovo da nije funkcionisao, što se vidno odrazilo i na odbrambenu igru budući da je Orlovik u 10 minuta postigao 33 koša i tako ostvario značajnu dvocifrenu prednost uoči posljednje dionice. Nešto bolja izvedba domaćina u posljednjoj četvrtini bila je dovoljna samo da se spusti prednost vodeće ekipe lige koja je na kraju zasluženo slavila rezultatom 80:93.

Najefikasniji igrač u ekipi Slobode 2 bio je Asim Gutić sa 26 postignutih poena i sedam ubačenih trojki. Kapiten Emir Krajinić odigrao je još jednu double-double partiju sa 20 poena i 14 skokova dok je mladi Eman Medunjanin postigao 17 poena. Ajdin Ćosić je ubacio osam poena i ubilježio sedam skokova i isto toliko asistencija, a Harun Čustović je postigao sedam poena uz pet podijeljenih asistencija. U redovima Slobode 2 u strijelce se upisao još i Bakir Kurtić sa dva poena. Definitivno prvo ime gostiju, ali i cijelog susreta, bio je Emir Preldžić sa 31 poenom i 10 skokova bez promašaja u šutu za dva, a podršku do nove pobjede imao je u saigraču Hakimu Deliću koji je zabio 23 poena.

Sloboda 2 se sada nalazi na diobi posljednjeg mjesta ligaške tablice, zajedno sa ekipom Gradina Madi s kojom dijeli isti omjer od jedne pobjede i pet poraza. Nakon prvih šest kola ekipa Orlovika ostaje usamljena na čelu tabele bez ijednog poraza u šest odigranih susreta. Za kraj prvog dijela sezone razvojni tim Slobode narednog vikenda gostuje u Brčkom ekipi KK Brčko Distrikta koji su u dosadašnjem toku takmičenja ostvarili jednu pobjedu više od crveno-crnog tima.