15 C
28.03.2024.

Remi u Banja Luci: Sarajevo jesenji šampion

U posljednjem susretu 18. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri banjalučkog Borca i Sarajeva podijelili su bodove (2:2).

Susret bolje otvaraju gostujući igrači koji nisu uspjeli pronaći put do mreže u dva navrata kada su prijetili Hebibović i Handžić. U 19. minuti ekipa Borca stiže do prednosti, asistenciju Lukića koristi Ziljkić koji matira nemoćnog Kovačevića.

Rezultat od 1:0 ostao je na snazi sve do 59. minute kada Fanimo koristi sjajan prodor i dodavanje Handžića. Na odgovor domaćih nije se dugo čekalo.

Igrala se 64. minuta kada Vranješ pogađa za novu prednost Borca. Konačan rezultat postavio je Fanimo u 85. minuti, svojim drugim pogotkom na dodavanje Sušića.

Vrijedi napomenuti da je Sarajevo susret završilo sa igračem manje nakon što je Hebibović u 72. minuti zaradio svoj drugi žuti odnosno crveni karton.

U narednom kolu fudbaleri Sarajeva dočekat će Slobodu, dok će Borac gostovati na Tušnju timu Tuzle.