7.8 C
24.04.2024.

RK Vogošća prvi finalista KUP-a BiH

U SKPC Mejdan danas se igraju polufinalni susreti KUP-a BiH. Prvi polufinalni par činili su Vogošća i Gračanica, a u finale su se plasirali rukometaši Vogošće rezultatom 26:25.

Prvi dio susreta u potpunosti je pripao ekipi Vogošće koja je nakon 30 minuta igre vodila rezultatom 13:10. I u nastavku bolja igra ekipe Vogošće koja početkom drugog poluvremena ima i pet golova prednosti. Do kraja susreta budi se i Gračanica koju do rezultatskog egala vodi golman Bosić. U posljednju minutu susreta rukometaši Vogošće ulaze sa tri gola prednosti, pa je Gračanica do kraja susreta uspjela samo ublažiti poraz.

Drugi polufinalni susret je na rasporedu od 18 sati kada će snage odmjeriti RK Sloboda i Izviđač iz Ljubuškog.