11.7 C
19.04.2024.

Rukometaši Slobode pobijedili Konjuh

U zaostaloj utakmici 8. kola Premijer lige BiH rukometaši tuzlanske Slobode su u velikoj dvorani Mejdan nadigrali kantonalnog rivala Konjuh iz Živinica 27:21 (13:10).

Tuzlanski tim je otvorio meč sa 2:0 i diktirao je ritam tokom prvog dijela. Kod rezultata 7:3 u tri navrata su imali mogućnost da odu na +5, ali su griješili i promašivali napade.

Konjuh se nije predavao, puhali su konstantno za vrat Tuzlacima, ali nisu uspjeli da do poluvremena izjednače ili povedu.

Na poluvremenu je Sloboda imala 13:10, a najefikasniji su bili Bečić sa 7 pogodaka kod Slobode, te Klopić i Osmanhodžić po 2 kod Konjuha.

Na isti način igralo se i u drugom dijelu, a u 44. minutu Sloboda preko Suhonjića prvi put ima +5 (20:15).

Živiničani su uspjeli zaostatak spuštati do -3, a Sloboda je u finišu stigla do najubjedljivije prednosti 27:21.

Bečić je postigao 8, Suhonjić i Čičkušić po 5, a Ovčina i Đukić po 3 pogodka u redovima Slobode. Kod Konjuha Osmanhodžić je postigao 6, Bubić i Klopić po 4 pogodka.