11.7 C
25.04.2024.

Sloboda pobjedom nad Bosnom završila prvu fazu prvenstva na drugom mjestu

Košarkaši Slobode pobjedom nad ekipom Bosne u posljednjem kolu regularnog dijela Prvenstva BiH završili su prvu fazu elitnog takmičenja bh. košarke i sada slijedi ono što svi iščekuju cijele sezone, a to je borba u Ligi 6. Crveno-crni su sa omjerom od 17 pobjeda i pet poraza završili kao drugoplasirani u prvom dijelu prvenstva, odmah iza ekipe Širokog koja je prvak regularnog dijela. Pred slabo popunjenim Mejdanom, igrači Slobode u posljednjem kolu nisu imali težak zadatak budući da je ekipa Bosne ove sezone u problemima koji su ih stavili na samo dno ligaške tablice te su shodno tome crveno-crni rutinski odradili posljednju prepreku uoči Lige 6.

Iako su košarkaši Slobode furiozno otvorili susret serijom od 9-0, gostujući igrači uspjeli su do kraja prve četvrtine prodrmati svoje redove i stići rezultatski zaostatak u vrlo efikasnoj prvoj dionici čiji je rezultat glasio 26:24. Domaći igrači su u drugom periodu igre zbili odbranu i protivniku dopustili da postigne svega osam poena za četvrtinu što je bilo dovoljno za dvocifrenu razliku na poluvremenu te se na pauzu otišlo rezultatom 45:32. Treća četvrtina bila je i presudna za ovaj susret jer su domaći košarkaši ubacili u brzinu više i tako ostvarili nedostižnu rezultatsku prednost za goste koji su dobili posljednju četvrtinu, ali je konačan rezultat glasio 89:69 (26:24; 19:8; 28:18; 16:19).

U posljednjoj dionici igre trener Nedim Džemić dao je priliku mladim igračima tako da je utakmicu završila petorka Ćustović, Ćosić, Halilčević, Omerović i Krajinić. Ekipa Slobode je u svojim redovima imala četiri dvocifrena igrača, a listu predvodi Haris Delalić sa 20 postignutih poena, odmah iza njega je Ibrahim Durmo sa 15, mladi Krajinić je zabio 12 poena dok je Miloš Latković dodao 10 poena. Najefikasniji u ekipi gostiju bio je Jon Davis sa 26 poena, a Enis Memić je ubilježio double-double učinak od 19 poena i 12 skokova.

Tim Slobode neće imati puno vremena za odmor budući da je prema prvobitnom rasporedu početak Lige 6 planiran već za srijedu, 04.05., kada starta prvo kolo i ritam utakmica u terminima srijeda/subota. Izvlačenje parova prvog kola Lige 6 zakazano je za četvrtak, 28.05., da će biti poznat kompletan raspored svih 10 kola koja su ispred šest najboljih ekipa u Bosni i Hercegovini.