15.5 C
29.03.2024.

Sloboda savladala Bosnu u Mejdanu i upisala svoju četvrtu pobjedu

Košarkaši Slobode i Bosne u okviru osmog kola Prvenstva BiH odmjerili su snage u tuzlanskom Mejdanu. Ovo je ujedno bila posljednja domaća utakmica crveno-crnih u 2022. godini koju su na kraju krunisali pobjedom i ubilježili svoj četvrti ovosezonski trijumf.

Obje ekipe ušle su oprezno u susret što se vidjelo i po rezultatu prve četvrtine koja je bila potpuno izjednačena. U drugoj dionici domaći košarkaši su ušli čvršće čime su preuzeli inicijativu na terenu i ostvarili prednost od pet poena razlike s kojom su otišli na poluvrijeme pri rezultatu 43:38.

U nastavku crveno-crni nastavljaju sa čvrstom igrom i ostavljaju goste u dvocifrenom rezultatskom zaostatku te na svega 11 postignutih poena u trećoj dionici. Bosna je u posljednjem periodu igre nekoliko puta uspjela prići i smanjiti rezultat, ali za ozbiljnije ugroziti pobjedu domaćina sarajevska ekipa nije imala snage. Konačan rezultat glasio je 78:70.

Najefikasniji u redovima Slobode bio je Josh Scott koji je sa nekoliko sjajnih poteza dizao publiku na noge i na kraju ubilježio 17 poena. Adi Alikadić i Zoran Talley upisali su po 16 poena dok je Nikola Jeftić dodao 14 poena. Kod gostiju najbolji pojedinac bio je Ismet Sejfić sa double-double učinkom od 22 poena i 14 skokova.

Crveno-crni su ovom pobjedom izjednačili omjer te sada imaju po četiri pobjede i isto toliko poraza. Ekipa Bosne je porazom stigla na identičan skor kao i Tuzlaci. Slobodu do kraja kalendarske godine očekuje još jedan ligaški susret, ovoga puta u Trebinju, gdje će ih ugostiti ekipa Leotara.