10.5 C
29.03.2024.

Sloboda savladala Krupu i osvojila važne bodove u gostima

Fudbaleri Slobode u sjajnom meču pobijedili su kao gosti Krupu rezultatom 2:3 i probili su se u gornji dio tabele.

Prvo poluvrijeme je bilo obostrano otvoreno i sa nekoliko dobrih šansi, ali mreže su mirovale.

Sloboda je imala veliku šansu na otvaranju meča, ali je Kolak sjajno zaustavio udrac Tomaševića koji je izašao sam pred golmana Krupe u 3. minuti.

Na drugoj strani Andrejić je u 12. minuti dobro šutirao iz slobodnog udaraca, ali istakao se Golubović. Na novu priliku čekalo se do 33. minute kada je Palić nakon jedne odbijene lopte šutirao preko gola.

Puzigaća je odlično pokušao iz slobodnjaka u 37. minuti, ali još bolje je odbranio Golubović i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Ipak, u nastavku i golovi. U 49. minuti Tuzlaci su izveli sjajnu akciju. Kombinovali su Beganović i Husejinović, a napadač Slobode Abid Mujagić je sa 12 metara prizemnim udarcem matirao Kolaka za 0:1.

Samo četiri minute kasnije bilo je 0:2. Nakon napada po lijevoj strani i ubačaja Tomaševića, Husejinović je preskočio loptu koja je došla do Mujagića koji je iz blizine pogodio za 0:2.

Krupa je smanjila već u 58. minuti. Puzigaća je odlično ubacio, a Nikolić je glavom matirao nemoćnog Golubovića za 1:2. Ni to nije bio kraj uzbuđenjima jer su domaći već u 64. minuti poravnali.

Izvanredni Puzigaća je centrirao na drugu stativu. Maktian je spustio loptu, a Nikolić iz blizine postigao drugi gol za 2:2.

Činilo se da su Tuzlaci u nokdaunu, a u 67. minuti stajalo je 2:3 na semaforu. Mujagić je sjajno proigrao Husejinovića koji je rutinski plasirao loptu u mrežu.

Veliku šansu za Slobodu je propustio Kurtalić koji je šutirao iz blizine u 72. minuti i do kraja se rezultat nije mijenjao. Sloboda je došla do bitine pobjede i proboja u gornji dio tabele, dok je Krupa ostala na četiri boda.

Krupa – Sloboda 2:3 (Nikolić 58′, 64′ / Dž. Beganović 49′, Mujagić 53′)

Krupa: Kolak, Redžić, Makitan, Modić, Nikolić, Puzigaća, Palić, Filipović, Maksimović, Andrejić, Golubović.

Sloboda: Golubović, Devedžić, Uzelac, A. Beganović, Husejinović, Dž. Beganović, Tomašević, Kurtalić, Predragović, Osmić, Mujagić.