3.9 C
19.04.2024.

Svjetsko prvenstvo: Remi Španije i Njemačke

Situacija u grupi E Svjetskog fudbalskog prvenstva dodatno se zakomplicirala nakon što su u susretu drugog kola Španija i Njemačka odigrali 1:1.

Španija je u vodstvo došla u 62. minuti, kad je na ubačaj Jordija Albe loptu u mrežu poslao Alvaro Morata.

Njemačka je do izjednačenja i prvog boda na ovom SP-u stigla u 83. minuti. Dodavač je bio Jamal Musiala, a strijelac pogotka Niclas Fuellkrug.

U prvoj utakmici 2. kola u ovoj grupi Kostarika je danas savladala Japan s 1:0, pa nakon dva kola Španija ima 4 boda, po 3 boda imaju Japan i Kostarika, a na začelju je Njemačka s jednim bodom.

Sve reprezentacije još imaju mogućnost plasmana u drugi krug. Špancima je za to dovoljan remi protiv Japana u posljednjem kolu, dok je Nijemcima potrebna pobjeda nad Kostarikom i poraz Japana u meču sa Špancima.

Obje utakmice su na rasporedu u četvrtak.

Hrvatska – Kanada 4:1

Reprezentacija Hrvatske je danas rezultatom 4:1 pobijedila Kanadu u susretu grupe F Svjetskog prvenstva.

U ranije danas odigranoj utakmici ove grupe Maroko je pobijedio Belgiju 2:0 i sada na tabeli Hrvatska i Maroko imaju po 4 boda, Belgija 3, a Kanada je bez bodova.

U posljednjem kolu te grupe u četvrtak od 16 sati igraju Hrvatska – Belgija i Kanada – Maroko.