Takmičari Karate kluba ”DO” osvojili četiri medalje na Balkanskom prvenstvu

U nedjelju je u Brežicama u Sloveniji završeno 20. Balkansko prvenstvo u karateu. Reprezentacija Bosne i Hrecegovine poslije 20 godina, završila je na prvom mjestu.

Karatisti karate kluba ”DO” Tuzla više su nego zaslužni za ovakav plasman osvajanjem četiri medalje, čime je klub svrstan i među najbolje klubove u ukupnom plasmanu osvojenih medalja, saopćeno je iz Karate kluba ”DO”.

Almina Halilović borbe juniorke -53 kg

Plasman su zauzeli i Sandro Krešić peto mjesto pojedinačno borbe juniori +76 kg gdje je nakon šest mečeva izgubio medalju na 0:0 na sudačko preglasavanje, a napominjemo da Sandro u tu kategoriju ulazi tek za dva mjeseca, stoji u saopćenju Karate kluba ”DO”. Također, plasman i sedmo mjesto zauzeo je Hašim Bešić kao kadet borbe +70 kg.