15 C
28.03.2024.

Tuzla City bez finala Kupa BiH

Tuzla City nažalost neće igrati finale Kupa BiH s obzirom da u uzvratu na Koševu nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak od 0:1 iz prve utakmice.

Plavi su uprkos vodstvu za deset minuta u finišu meča potpuno se raspali i primili tri naivna gola.

Krenuo je Musemić sa Nukićem, Morrisom, Barišićem i Lučićem ispred Muminovića, dva zadnja vezna su bili Brkić i Karjašević, ofanzivno Mišić, Doffo i Crnkić sa isturenim Badjijem.

Prvi dio donio je igru bez ozbiljnih šansi pa se na odmor otišlo bez golova ali i pravih prilika, jer niko nije htio da rizikuje.

U nastavku su Tuzlaci dodali gas, što se isplatilo u 55. minuti. Doffo je prihvatio pas Badjija na lijevoj strani, odigrao za Crnkića a ovaj nesebično asistira Brkiću koji na povratnoj ulazi iz drugog plana i zabija za 0:1.

Bordo tim nije imao odgovora i činilo se da će Plavi zabiti i drugi gol jer domaća ekipa je djelovala bezidejno.

U 75.minuti Nukić je napravio slalom i ušao u kazneno prostor. Kada se čekao udarac ili asistencija na kraju ništa. Sarajevo pravi kontru, Muminović istrčava ponovo u prazno, Mešanović to koristi gdje ga zaobilazi i pogađa praznu mrežu.

Dva minuta kasnije Mustedanagić proigrava za usamljenog Hebibovića koji izlazi sam na golmana Muminovića i prebacuje ga za 2:1.

Pet minuta kasnije Velkoski stavlja tačku na “i” za konačnih 3:1 i potpuni raspad plave igre za samo deset minuta.

U finišu utakmice priliku su dobili Ubiparip, Ramić, Džafić i Mehidić.

Plavi se sada okreću prvenstvu i narednoj utakmici protiv Radnika u nedjelju na Tušnju.