15.5 C
Tuzla
28.03.2024.

Tuzla City na penale izbacio Željezničar iz Kupa, Klis bolji od Zvijezde 09

Nogometaši Tuzla Cityja plasirali su se u polufinale Kupa BiH, nakon što su danas u četvrtfinalu na Tušnju boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Željezničar sa 3:2.

Rezultat nakon 90 minuta igre bio je 1:1. Domaći su poveli u 50. minuti golom Brkića, a izjednačio je Bekrić u 61. minuti sa bijele tačke. Rezultat se do kraja nije mijenjao te su pobjednika odlučili penali, u kojem su uspješniji bili igrači Tuzla Cutyja koji su tako drugi put u pet dana slavili protiv Željezničara.

Plasman u polufinale izborio je i federalni drugoligaš Klis, koji je u Buturović Polju pobijedio Zvijezdu 09 iz Etno sela Stanišići s 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Pirija u 40. minuti.

U posljednja dva meča četvrtinala sastaju se Široki Brijeg – Borac (16.00) i Sarajevo – Zrinjski (18.30).