23.9 C
29.03.2024.

Tuzla City pobijedio ekipu Mladosti na Tušnju

Tuzla City je nastavio uspješan niz duela protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja, koja je danas savladana na Tušnju sa 1:0 u okviru 15.kola M;tel Premijer lige BiH.

Ključni momenat na utakmici se dogodio u 18.minuti susreta, kada je mrežu Mladosti pogodio Badji.

Trener Bašić je u ovaj meč ušao sa trojicom u zadnjoj liniji koju su činili Morris, Karjašević i Kostić, na bočnim pozicijama Nukić i Rugašević, u vezi Nikolić, Džafić i Džafić te u vrhu napada Ubiparip i Badji.

Na prvo uzbuđenje se čekalo 14 minuta. Badji je sa 16 metara šutirao ali je pogodio Ubiparipa.

Dva minuta kasnije Nikolić i Maksimović brzo izvode korner, ali na centaršut ovog drugog, kasni Kostić.

U 18.minuti 1:0. Nikolić je izveo korner do Maksimović, ovaj odigrao povratnu za Nukića nakon čije šuta se lopta u gužvi odbija do Badjija, a tamnoputi napadač Plavih vrhom kopačke sa pet metara pogađa za radost Tuzlaka.

Prvu priliku gosti su imali u 25.minuti kada je Dejanović probio po desnom boku ali njegov šut je blatnjav teren zaustavio pa je Fejzić lako izašao na kraj.

U 44.minuti Plavi su mogli da udvostruče prednost ali Džafić s pet metara pogađa u golmana Bukvića.

U nastavku meča prva šansa za domaće, ali na dodavanje Badjija, Ubiparip je previše oklijevao.

Badji glavom na centaršut Nukića prijeti u 58.minuti, ali njegovo udarac odlazi pored same stative.

Dva minuta kasnije Nukić je probio po desnom boku i odigrao sjajnu povratnu za Ubiparipa, ali naš napadač šutira visoko preko gola.

U 66.minuti nakon jednog centaršuta, napadač gostiju Hadžić glavom pogađa prečku, a u istoj minuti Hadžić šutira sa 12 metara pored gola.

U 68.minuti prva izmjena kada Argentinac dobiva priliku umjesto Džafića.

U 75.minuti još jedna sjajna prilika. Nakon dobre kombinacije po lijevoj strani, Badji je odigrao povratnu za Nukića čiji šut na gol-liniji zaustavlja Žulj.

Minut kasnije Badji je pokušao atraktivno makazicama, ali lopta odlazi pored gola.

Posljednjih deset minuta dobio je Ramić umjesto Badjija, a zadnjih pet Crnkić i Mešinović umjesto Ubiparipa i Maksimovića.

Do kraja su Plavi uspjeli da sačuvaju prednost i sasvim zasluženo dođu do nova tri boda.