Tuzla City pobijedio ekipu Mladosti na Tušnju

TV SLON UZIVO RADI OSLON UZIVO

Tuzla City je nastavio uspješan niz duela protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja, koja je danas savladana na Tušnju sa 1:0 u okviru 15.kola M;tel Premijer lige BiH.

Ključni momenat na utakmici se dogodio u 18.minuti susreta, kada je mrežu Mladosti pogodio Badji.

Trener Bašić je u ovaj meč ušao sa trojicom u zadnjoj liniji koju su činili Morris, Karjašević i Kostić, na bočnim pozicijama Nukić i Rugašević, u vezi Nikolić, Džafić i Džafić te u vrhu napada Ubiparip i Badji.

Na prvo uzbuđenje se čekalo 14 minuta. Badji je sa 16 metara šutirao ali je pogodio Ubiparipa.

Dva minuta kasnije Nikolić i Maksimović brzo izvode korner, ali na centaršut ovog drugog, kasni Kostić.

U 18.minuti 1:0. Nikolić je izveo korner do Maksimović, ovaj odigrao povratnu za Nukića nakon čije šuta se lopta u gužvi odbija do Badjija, a tamnoputi napadač Plavih vrhom kopačke sa pet metara pogađa za radost Tuzlaka.

Prvu priliku gosti su imali u 25.minuti kada je Dejanović probio po desnom boku ali njegov šut je blatnjav teren zaustavio pa je Fejzić lako izašao na kraj.

U 44.minuti Plavi su mogli da udvostruče prednost ali Džafić s pet metara pogađa u golmana Bukvića.

U nastavku meča prva šansa za domaće, ali na dodavanje Badjija, Ubiparip je previše oklijevao.

Badji glavom na centaršut Nukića prijeti u 58.minuti, ali njegovo udarac odlazi pored same stative.

Dva minuta kasnije Nukić je probio po desnom boku i odigrao sjajnu povratnu za Ubiparipa, ali naš napadač šutira visoko preko gola.

U 66.minuti nakon jednog centaršuta, napadač gostiju Hadžić glavom pogađa prečku, a u istoj minuti Hadžić šutira sa 12 metara pored gola.

U 68.minuti prva izmjena kada Argentinac dobiva priliku umjesto Džafića.

U 75.minuti još jedna sjajna prilika. Nakon dobre kombinacije po lijevoj strani, Badji je odigrao povratnu za Nukića čiji šut na gol-liniji zaustavlja Žulj.

Minut kasnije Badji je pokušao atraktivno makazicama, ali lopta odlazi pored gola.

Posljednjih deset minuta dobio je Ramić umjesto Badjija, a zadnjih pet Crnkić i Mešinović umjesto Ubiparipa i Maksimovića.

Do kraja su Plavi uspjeli da sačuvaju prednost i sasvim zasluženo dođu do nova tri boda.