Tuzlanska mašinerija ruši sve pred sobom – Fudbaleri Slobode se plasirali u...

Tuzlanska mašinerija ruši sve pred sobom – Fudbaleri Slobode se plasirali u polufinale Kupa BiH

Objavio: -

Fudbaleri tuzlanske Slobode plasirali su se u utorak u polufinale Kupa BiH pobijedivši ekipu Sarajeva na stadionu ”Asim Ferhatović – Hase” rezultatom 0:3.

Fudbaleri Sarajeva preuzeli su incijativu na samom početku susreta u želji da u ranoj fazi utakmice dođu do željenog vodstva i na taj način anuliraju prednost Slobode iz prvog susreta.

slobodasa1

Ipak u 11. minuti utakmice za ‘hladan tuš’ na stadionu pobrinuo se Mladen Veselinović. Emerson je prodao loptu na sredini terena. Ivetić je sjajno istrčao kontru, uposlio Ahmetovića, koji je pronašao Veselinovića na drugoj strani, kojem nije bilo teško poslati loptu iza leđa već savladanog Pavlovića.

slobodasa2

U nastavku utakmice fudbaleri Sarajeva su pokušali što prije izjednačiti rezultat ali nisu uspjeli iskoristiti nekoliko izglednih prilika. Kardinalna greška Kadušića u 56. minuti susreta rezultirala je novoj prednosti Slobode, Zeba je s lakoćom prošao po strani te nesebično uposlio Veselinovića koji postiže drugi pogodak za Slobodu.

slobodasa4

Nakon drugog gola Slobode, fudbaleri Sarajeva izgubili su konce igre a navijači sa tribina očigledno nezadovoljni rezultatom tražili su odlazak trenera Ješića, te direktora kluba Dine Selimovića. U 72. minuti novi gol za Slobodu. Mehidić je sjajno prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i uposlio Ahmetovića koji lako pogađa za veliko vodstvo Tuzlaka i siguran prolaz u polufinale Kupa BiH.

sloboda sa5

Sloboda je na stadionu Koševo imala podršku oko 100 navijača iz Tuzle koji su bili smješteni na južnoj tribini stadiona. Utakmicu je sudio Ognjen Valjić iz Banjaluke, uz asistenciju Ibršimbegovića iz Travnika, te Prošića iz Cazina.

Izvor: RTV Slon/tuzlanski.ba