15 C
Tuzla
28.03.2024.

U-15 reprezentativci BiH drugi na turniru “Vlatko Marković”

U-15 reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je drugo mjesto na 4. memorijalnom turniru “Vlatko Marković”.

Zmajići su juče u Varaždinu u finalu turnira poraženi od domaćina Hrvatske rezultatom 2:0. Hrvatska je povela u 10. minutu golom Petra Pfeifera, a konačnih 2:0 u 61. minutu je postavio Mislav Ćutuk.

Za Bosnu i Hercegovinu su nastupili su nastupili: Mladen Jurkas, Ivan Kraljević (60’ Admir Gojak), Petar Đukanović (71’ Malik Kolić), Amar Ibrišimović (71’ Luka Vasiljević), Jusuf Terzić, Sergej Ignatkov, Andrej Mičić (71’ Sanin Mešić), Dušan Petrović (50’ Armando Šainović), Ensar Mušić, Vuk Ćorić (50’ Senad Ćosić), Kerim Alajbegović (60’ Afan Fočo). Selektor: Igor Janković.

Na putu do finalne utakmice bh. pioniri su pobijedili Sjevernu Makedoniju (3:0), Bugarsku (1:0), dok su sa Velsom remizirali (2:2).