Ubjedljiva pobjeda ženske ”A” reprezentacije BiH na otvaranju kvalifikacija

TV SLON UZIVO RADI OSLON UZIVO

Ženska  fudbalska ”A” reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Trening centru u Zenici Gruziju sa 7:1 u susretu prvog kola kvalifikacija za Euro 2021.

Već u prvoj minuti bh. tim je imao veliku priliku. Dajana Spasojević je iskosa sa lijeve strane poslala loptu iza leđa gruzijske golmaniceTatie Gabunia, ali su odbrambene igračice izbacile loptu sa gol-linije. U nastavku akcije lopta se odbila do Mejreme Medić koja sa desetak metara nije bila precizna.

Izabranice Samire Hurem do prednosti dolaze u 5′. Selma Kapetanović je centrirala sa lijeve strane, a Spasojević glavom sa 8 metara loptu šalje u mrežu.

Pet minuta poslije prednost je udvostručena. Amela Kršo je izvela slobodan udarac sa desne strane, Marija Aleksić je skrenula loptu na peterac odakle Melisa Hasanbegović pogađa za 2:0.

Aleksić je u 13′ sa tridesetak metara odlično uposlila Milenu Nikolić u gruzijskom kaznenom prostoru, a kapitenka reprezentacije BiH je precizna za 3:0.

Melisa Hasanbegović u 23′ upošljava Aidu Hadžić koja se odlično snalazi u protivničkom šesnaestercu i postiže četvrti gol za našu nacionalnu selekciju.

U 43′ dosuđen je penal za bh. tim. Milena Nikolić ulazi u kazneni prostor gdje je prekršajem zaustavlja Nino Sutidze. Jedanaesterac je precizno izvela Marija Aleksić za 5:0.

I šesti pogodak na utakmici postignut je sa ”bijele tačke”. Nino Pasikashvili je igrala rukom u svom šesnaestercu, a ovaj put Nikolić izvodi penal i postiže pogodak.

Spasojević u 81′ centrira sa desne strane na peterac, a Sofija Krajšumović postiže sedmi gol za Bosnu i Hercegovinu.

Gruzijke u 90′ postižu pogodak preko Ane Cheminava za konačnih 7:1.