10 C
Tuzla
16.04.2024.

Uvjerljiva pobjeda kadeta Slobode, poraz pionira

U 14. kolu U-15 i U-17 Premijer omladinske lige BiH, na pomoćnom terenu stadiona Tušanj, naši pioniri poraženi su od Veleža sa 4:1, dok su kadeti upisali pobjedu sa visokih 6:1.

Naša U-15 selekcija poražena je od Veleža sa 4:1. Početak utakmice nije nagovještavao ovakav scenarij. Već u 5. minuti mogli su crveno-crni u vodstvo preko Salihovića, no njegov udarac odlazi iznad gola gostiju. U narednih 10 minuta igralo se pretežno na sredini terena, a Rođeni su prvu šansu imali u 16. minuti kada se na golu našeg tima istakao Mitrović.

Minutu kasnije imali su gosti dvije stopostone prilike preko Rebca, no Mitrović je ponovo bio na visini zadatka. Ipak terensku inicijativu gosti su krunisali u 26. minuti, kada Rebac pogađa glavom mrežu našeg gola. Dvije minute kasnije bilo je 0:2. Strijelac je bio Adžagić.

U drugom poluvremenu gosti su nastavili istim ritmom. Najprije je Rebac postigao svoj drugi pogodak u 41. minuti, da bi 10 minuta kasnije Atajić matirao Mitrovića iz slobodnog udarca. Utješni pogodak za naš tim postigao je Behlilović.

Od prve minute nastupili su Mitrović, Salihović, Behlilović, Fejzić, Vrabac, Smajić, Zukić, Mušanović, Huskić, Karić, Đapo. Priliku sa klupe su dobili Ćosić, Džuzdanović, Mujanović, Muratbegović i Akeljić.

Nakon pionira na teren su istrčali naši kadeti koji su upisali uvjerljivu pobjedu protiv vršnjaka iz Mostara. Crveno-crni su slavili 6:1. Tri pogotka postigao je Ajdin Mujić, dva Harun Dudić, dok se u listu strijelaca upisao i Ajdin Beganović.

Za naš tim na današnjoj utakmici od prve minute nastupili su Smajić, Redžić, Milošević, Beganović, Dudić, Bešić, Mujić, Sinanović, Omerčević, Gerović, Okić. Priliku sa klupe su dobili Suljić, Čonjić, Avdić, Ramić i Mušić.

Obje naše selekcije u narednom kolu gostuju Tuzla Cityju.