”Valentinovo 2019”: Na turniru u Tuzli učestvovalo 96 klubova iz sedam zemalja

TV SLON UZIVO RADI OSLON UZIVO

U organizaciji Karate kluba ”Do” Tuzla u subotu je završen jedan od najvećih i najmasovnijih turnira u BiH pod nazivom Međunarodni karate open turnir ”Valentinovo 2019”.

Na turniru je učestvovalo 1.039 takmičara sa 1.280 kategorija i 56 ekipa, koji su došli iz sedam država i 96 klubova.

Otvaranju turnira su prisustvovali kako zvaničnici Karate saveza Bosne i Hercegovine, tako i sa Fakulteta za tjelesni odgoj i sport Univerziteta u Tuzli, a zvanično otvaranje turnira kao i dobrodošlicu takmičarima, gostima i gledateljima uputio je gradonačelnik Tuzle Jasmin Imamović.

Na turniru su rađene sve kategorije od dječijeg uzrasta 8-9 godina do seniora, gdje je pokazan evropski kvalitet, a čak 87 klubova uspjelo je doći do jedne ili više medalja, navodi se u saopćenju Karate kluba ”Do”.

U sklopu turnira rađene su veličanstvene Open kategorije Seniorke i Seniori, gdje su nastupili osvajači balkanskih, evropskih i svjetskih medalja.

Vrijedne nagrade u konkurenciji Seniorke Open osvojile su:

Prvo mjesto – Stefani Krešić, članica KK ”Do” Tuzla, novčana nagrada od 300,00 KM

Drugo mjesto – Mirnesa Bektaš, članica UKK Bosna, novčana nagrada od 200,00 KM

Treće mjesto – Minja Varsaković, članica KK ”Umičević” Srbiija, novčana nagrada od 100,00 KM

Treće mjesto – Jovana Vulinović, članica KK ”Knjaz” Srbija, novčana nagrada od 100,00 KM

Novčane nagrade u konkurenciji Seniori Open osvojili su:

Prvo mjesto – LukaVuković, član KK ”Panteri Plus”, novčana nagrada od 300,00 KM

Drugo mjesto – Anes Čongo, član KK ”Shampion” Ilidža, novčana nagrada od 200,00 KM

Treće mjesto – Hamza Čajić, član KBS ”Orka” Lukavac, novčana nagrada od 100,00 KM

Treće mjesto – Mensur Đozić, član KBS ”Orka” Lukavac, novčana nagrada od 100,00 KM

Što se tiče ukupnog plasmana klubova, prvo mjesto osvojio je domaćin turnira KK ”Do”. Drugo mjesto osvojio je KBS ”Tuzla-Sinbra” koji su osvojili novčanu nagradu od 200,00 KM kao i Pehar. Treće mjesto osvojio je KK ”Specijal” Goražde sa novčanom nagradom od 150,00 KM, a četvrto mjesto je KK ”Perfekt” Sarajevo koji je osvojio novčanu nagradu od 100,00 KM.

Karate klub ”Do” u skladu sa dobrim domaćinskim običajima nije konkurisao za novčane nagrade tako da su pripale ostalim klubovima, saopćeno je iz KK ”Do” Tuzla.